May 6, 2020
Używaj uwierzytelniania dwupoziomowego, aby chronić swoje konto


Nieustannie pracujemy nad tym, aby Twoje konto było bezpieczne i dobrze chronione. Jeśli chcesz chronić się jeszcze bardziej, to sprawdź uwierzytelnianie dwupoziomowe – to nowa funkcja, którą właśnie dodaliśmy do naszej platformy. Oprócz hasła do konta proces ten wymaga wprowadzenia jednorazowego kodu, zwykle z oddzielnego urządzenia, na przykład telefonu. Włączenie tej funkcji maksymalizuje ochronę przed nieautoryzowanym dostępem.

Jest to bardzo skuteczny sposób ochrony, ponieważ nawet jeśli Twoje hasło zostanie skradzione, to i tak za mało, żeby intruz uzyskał dostęp do konta.

Możesz włączyć uwierzytelnianie dwupoziomowe, przechodząc do karty Bezpieczeństwo w ustawieniach profilu. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z poniższą grafiką.

Istnieją dwa różne sposoby uzyskiwania dostępu do kodów:

  1. Za pomocą aplikacji uwierzytelniającej Google Authenticator, Duo Mobile, Microsoft Authenticator lub Authy.
  2. wiadomość SMS.

Zalecamy korzystanie z aplikacji uwierzytelniających, ponieważ są one bezpieczniejsze i bardziej niezawodne niż wiadomości tekstowe. Wiadomości tekstowe mogą nie docierać do niektórych krajów, a ich dostarczenie może być opóźnione.  

Jeżeli nie masz dostępu do telefonu, możesz skorzystać z jednorazowych kodów zapasowych, które zostaną wygenerowane automatycznie po włączeniu uwierzytelniania dwupoziomowego. Zachowaj te kody i przechowuj je w bezpiecznym miejscu, aby nie stracić dostępu do swojego konta.

Oto przykład tego, jak wyglądają te kody w naszym wyskakującym okienku.

Zalecamy włączenie uwierzytelniania dwupoziomowego w celu zmaksymalizowania ochrony konta. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o innych sposobach ochrony konta, sprawdź tutaj.

Z przyjemnością usłyszymy Twoje komentarze i sugestie na temat tego postu, więc nie wstydź się przesłać nam swojej opinii. Dziękujemy za wybranie TradingView!

The fastest way to follow markets

Launch Chart