May 6, 2020

Przedstawiamy Lekkie Wykresy w wersji 2.0

Zespół TradingView z przyjemnością przedstawia Lekkie Wykresy w wersji 2.0. Dodaliśmy idealne renderowanie pikseli, ulepszenia osi czasu, ulepszenia API i wiele innych. W tym poście przedstawimy Ci każdą z tych aktualizacji.

Idealne renderowanie pikseli

Wszystkie Lekkie Wykresy wyświetlane są teraz w najwyższej rozdzielczości i ładują się z największymi prędkościami w branży. Nie ma już potrzeby ręcznego wygładzania obrazu, a rozdzielczość jest dynamiczna i posiada następujące właściwości:

  • Przy dowolnej rozdzielczości ekranu lub zbliżeniu przeglądarki (niezależnie od tego, czy jest to 100%, czy 300%) na wykresie nie będzie rozmytych pikseli, a linie znajdujące się przy tej samej współrzędnej zawsze będą pasować piksel do piksela;
  • Podczas powiększania w przeglądarce nie trzeba już odświeżać strony, aby wykres wyświetlał się poprawnie; oraz
  • Wszystkie elementy wykresu automatycznie dostosują się do siatki pikseli.

Poniższe zdjęcia dokładnie pokazują wpływ idealnego renderingu pikseli:

Ulepszenia osi czasu

Wprowadziliśmy kilka usprawnień w zakresie powiększania i pomniejszania wykresu. Teraz możesz przewijać lub powiększać, aż na wykresie pozostaną przynajmniej 2 słupki. Oto jak to będzie wyglądać wykres po powiększeniu, na którym widać co najmniej dwa słupki:

Ulepszenia API dla opcji handleScroll i handleScale

W poprzedniej wersji 1.0, aby włączyć lub wyłączyć dostępne opcje przewijania i powiększania, trzeba było wymieniać wszystkie opcje jedna po drugiej. Nie było to zbyt wygodne i naprawiliśmy to.

W wersji 2.0 możesz ustawić wartości handleScroll i handleScale na TRUE lub FALSE bez wyświetlania każdego żądania. Ta szybka korekta pozwoli Ci na efektywne włączenie/wyłączenie wszystkich opcji przewijania i powiększania.

Nowe formaty dat

Dla traderów i inwestorów ważne jest, aby zawsze widzieć daty i czas na swoich wykresach. W Lekkich Wykresach 2.0 dodaliśmy 19 nowych formatów daty do wyświetlania na wykresie.

Nowa opcja wyświetlania linii ceny

W poprzedniej wersji linia cenowa zawsze odpowiadała wartości ostatniego słupka serii (nawet jeśli był niewidoczny). W wersji 2.0 można zobaczyć linię dla ostatniego widocznego słupka:

Specjalne podziękowania dla społeczności!

TradingView jest społecznością inwestorów, traderów, a nawet programistów. Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy pomogli nam przy tym wydaniu:

Andree Yosua;

kpaape;

Matt Conway.

Ale to nie wszystko!

W tym artykule opisujemy tylko niektóre nowe funkcje Lekkich Wykresów 2.0. Aby zobaczyć pełną listę zmian, przejdź na Github. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak Lekkie Wykresy mogą Ci pomóc, odwiedź naszą Bibliotekę Wykresów.

Mamy nadzieję, że spodoba Wam się ta aktualizacja. Jak zawsze czekamy na Wasze komentarze, sugestie i pomysły. Budowanie dla Was to sama przyjemność!

Look first / Then leap

Otwórz wykres