lipiec 26, 2019

Zmiany w publikowaniu skryptów na TradingView

Częścią naszej misji w TradingView jest zbudowanie otwartej społeczności, w której wiedza może być przekazywana na całym świecie. Nasza Sekcja dotycząca skryptów odgrywa tu ogromną rolę, ponieważ istnieją tysiące wskaźników i strategii, które zostały napisane i opublikowane za pomocą Pine — naszego własnego języka programowania. Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby popchnąć tę inicjatywę i wspierać naszych autorów, którzy publikują skrypty open source. Poniżej przedstawiamy niektóre z naszych ulepszeń.

  • Użytkownicy nie otrzymają już punktów reputacji za skrypty chronione ani skrypty tylko na zaproszenie. Innymi słowy, jedynym sposobem na zdobycie punktów reputacji jest publikowanie skryptów open source. Uważamy, że autorzy, którzy dzielą się swoim kodem źródłowym ze społecznością, powinni być wynagradzani za swoje działania i powinni być bardziej zauważalni niż inni autorzy.
  • Użytkownicy, którzy publikują skrypty z otwartym kodem źródłowym, mogą się teraz znaleźć na liście najlepszych autorów (wskaźnikistrategie), które zostały ostatnio dodane do wszystkich sekcji.

  • Teraz domyślnie pokażemy skrypty z kodem open-source w publikacjach i bibliotece publicznej. Pamiętaj, że nadal możesz zobaczyć wszystkie opublikowane skrypty, wyłączając filtr.

Prosimy również zwrócić uwagę, że dokonaliśmy z mian w naszych Warunkach Użytkowania dotyczących używania i publikowania skryptów. Od tej chwili, jeżeli autor skryptu open-source nie wybierze licencji podczas publikowania skryptu, zostanie on automatycznie opublikowany pod licencją Mozilla Public License 2.0.

Dziękujemy za wybranie TradingView!