kwiecień 25, 2019

Dotknij i przytrzymaj, żeby śledzić wartości na urządzeniach mobilnych

Wielu naszych użytkowników zmagało się ze śledzeniem wartości i korzystaniem z wykresów na urządzeniach mobilnych. Oto najczęstsze problemy, które powodowały frustrację.

  • Użytkownik chce zobaczyć kluczowe wartości wykresu tak, żeby nie nakładały się na wykres.
  • Użytkownik chce przesunąć w lewo, żeby zobaczyć historię bez poruszania kursorem.

W nowym trybie nie musisz już wybierać między jednym a drugim! Teraz możesz wygodnie korzystać ze wszystkich funkcji wykresów, kiedy tylko chcesz.

To jest bardzo proste!

  • W legendzie wykresu domyślnie na urządzeniach mobilnych pokazywana jest tylko ostatnia cena i zmiana ceny w ciągu ostatniego dnia handlu.
  • Jeżeli chcesz śledzić wartości słupka (Otwarcie, Maksimum, Minimum, Zamknięcie, Zmiana) oraz wartość wskaźnika, to musisz dotknąć słupka i przytrzymać palec. Możesz przesuwać kursor bez zdejmowania palca z ekranu. Jeżeli chcesz wyjść z trybu śledzenia wartości, to zdejmij palec z ekranu.

Prosimy zauważyć, że menu kontekstowe obiektów jest wyświetlane po długim dotknięciu tak jak wcześniej. Jest jednak drobna zmiana – obiekt musi zostać wybrany. Innymi słowy, jeżeli chcesz zobaczyć menu kontekstowe linii to musisz ją najpierw dotknąć, żeby ją wybrać, a następnie dotknij ją i przytrzymaj palec.