February 2, 2021
TradingView: bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo użytkowników zawsze było dla TradingView jednym z najwyższych priorytetów. Nieustannie pracujemy nad poprawą poziomu bezpieczeństwa wszystkich komponentów naszej platformy. Wiele ulepszeń, których użytkownicy TradingView zwykle nie widzą, skutkuje po prostu płynnym działaniem całej witryny i bezpieczeństwem danych osobowych. Tym razem postanowiliśmy opowiedzieć Wam trochę o najnowszych ulepszeniach, które uczyniły platformę TradingView jeszcze bezpieczniejszą.

Najnowocześniejsze technologie zabezpieczające połączenie

Pod koniec 2020 roku dokonaliśmy przeglądu mechanizmów bezpieczeństwa połączeń (HTTPS), usuwając z naszych serwerów wszystkie przestarzałe standardy szyfrowania. To pozwoliło nam zdać testy SSL śpiewająco (A+).

Współpraca z audytorami bezpieczeństwa

Budujemy relacje partnerskie zarówno z profesjonalistami w dziedzinie bezpieczeństwa, jak i z niezależnymi hakerami, aby wyeliminować ewentualne luki w zabezpieczeniach platformy. Czy jesteś profesjonalistą w dziedzinie bezpieczeństwa? Jeśli tak, dołącz do naszego programu TradingView Bug Bounty.

Zaufane skrypty

Od 2 lutego 2021 roku zaczynamy stopniowo włączać Content-Security-Policy — mechanizm bezpieczeństwa, który zapobiega uruchamianiu skryptów z niezaufanych źródeł. To znacznie zmniejszy możliwości hakerów w zakresie kradzieży danych lub robienia czegokolwiek niewłaściwego z kontami użytkowników w sposób niezauważony.

Ochrona konta

Przypominamy, że ochrona konta jest bardzo ważna, dlatego używaj silnych haseł i włącz uwierzytelnianie dwupoziomowe. Więcej informacji na temat bezpieczeństwa konta można znaleźć tutaj.

Najszybszy sposób na śledzenie rynków

Otwórz wykres