September 9, 2016

TradingView Social: Jak budować reputację na TradingView.

Mam nadzieję, że nie przegapiłeś 10 zasad o tym jak tworzyć super wykresy opublikowanych przez naszego moderatora, @JasperForex. Poniżej kilka kolejnych wskazówek.

Autorzy często pytają, co mogą zrobić, aby zwrócić uwagę społeczności, aby więcej osób mogło oglądać i lubić ich publikacje. Dla nowych lub mało obeznanych członków, którzy nie mają jeszcze wielkich osiągnięć na TradingView, zdobywanie kolejnych punktów reputacji i pojawienie się na liście najlepszych autorów w danym dniu, tygodniu czy miesiącu, najlepsi autorzy może być lekko frustrujące. Przy ponad milionie opublikowanych pomysłów i ponad 1000 publikacji dziennie traderów z całego świata, trudno zostać zauważonymby. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak to zrobić.

Aby zyskać uznanie innych, musisz stworzyć coś co dla społeczności jest wartościowe. I na tym powinieneś się skupić. Brzmi łatwo, prawda? Nie przejmuj się, wiemy, że pierwsze kroki są najtrudniejsze, więc tutaj znajdziesz 10 wskazówek, które pomogą Ci obrać właściwy kierunek. Jeśli jesteś nowym traderem, pomogą Ci rozpocząć przygodę z TradingView, tak abyś stał się jej wartościową częścią. Jeśli już opublikowałeś jakieś pomysły i chciałbyś bardziej się wyróżnić, wskazówki pomogą Ci odkryć, co można poprawić. Zastosuj je, bądź cierpliwy i patrz jak Twoja reputacja rośnie. Twój profil użytkownika zawiera wszystkie statystyki abyś mógł na bierząco sprawdzać jak Ci idzie.

 1. „Dlaczego” jest ważniejsze od „w którą stronę” TradingView nie jest miejscem dla tych, którzy szukają prostych odpowiedzi typu Kupuj czy Sprzedawaj…góra, dół. Nasza społeczność opiera się na naukowym podejściu do wzajemnej oceny: dzielenia się, przeglądania, krytyki, uczenia się i opierania się na pomysłach innych traderów, w celu maksymalizacji zysków. To jedna z naszych głównych zalet. Więc nie mów tylko, co zrobi rynek, wyjaśnij, dlaczego. Używaj narzędzie do rysowania aby zwizualizować to co masz na myśli. Szczegółowe poziomy stop loss i take profit są bardzo pomocne, ponieważ pomagają innym zrozumieć, co masz na myśli
 1. Mieszaj różne rzeczy! Nie publikuj tylko pomysłów handlowych, wrzuć trochę innych rzeczy, które zwracają uwagę ludzi! Edukacja jest jednym z naszych najsilniejszych zasobów, a użytkownicy uwielbiają wnikliwe posty edukacyjne. Jeśli dobrze coś wytłumaczysz (zrozumiale, szczegółowo i najlepiej prostym językiem), takie posty mogą uzyskać setki głosów i tysiące wyświetleń. Istnieje wiele tematów do wyboru: podziel się poglądami na temat psychologii w tradingu, udzielaj porad na temat zarządzania kapitałem, opisz co to znaczy mieć plan tradingowy, wyjaśnij, jak ustawiać cele, szczegółowo skonfigurować wskaźnik, stwórz listę 10 ulubionych wskazówek, opisz jakąś strategię tradingową lub podziel się osobistym doświadczeniem. Bądź kreatywny, to się zawsze opłaca a inni to doceniają!
 1. Prezentacja jest najważniejsza. Chwytliwy tytuł z pewnością pomaga, ale to co przede wszystkim zwraca uwagę ludzi to wykres. Unikaj chaosu, i popracuj nad tym aby wykres wyglądał profesjonalnie, był czytelny i jasny. Jeśli Twój pomysł będzie czytelny, inni szybciej zrozumieją jakie jest Twoje spojrzenie na rynek. Najczęściej oglądane pomysły możesz znaleźć w strumieniu na stronie głównej. Są one posortowane według popularności, a te najczęściej czytane mogą uzyskać tysiące wyświetleń. Dodatkowo wyróżniający się projekt graficzny może pomóc Ci się wyróżnić.
 1. Jakoś a nie ilość!. Nie graj na ilość: nie staraj się budować reputacji, publikując wiele pospiesznie rzucanych pomysłów, które otrzymują kilka lajków. Jedna dobrze przemyślana idea generuje więcej wartości, więcej zaangażowania i więcej punktów reputacji niż kilka na szybko rzuconych pomysłów, tylko po to żeby znajomi kliknęli “kciuka w górę”. Nasza społeczność znana jest z inteligentnych i użytecznych pomysłów, dlatego unikaj publikowania wykresów, które nie nic nie wnoszą. Wartościowe publikacje przechodzą próbę czasu. Możesz przejrzeć je miesiące później i nadal czegoś się nauczyć, co organicznie zwraca uwagę reszty społeczności. Takie wpisy zostają na lata. Wszystkie analizy opublikowane w TradingView pozostają na zawsze widoczne. I zarówno ich autorzy, jak i pracownicy TradingView nie mogą usunąć pomysłu po jego opublikowaniu. Dlatego warto się przyłożyć i opublikować coś co będzie miało wartość na lata. Nie marnuj swojego czasu publikując coś na siłę. Postaraj się trochę a inni to docenią. Zwróć uwagę na to: Twórcy, którzy publikują więcej niż 5 pomysłów dziennie, rzadko dostarczają wysokiej jakości treści.
 1. Daj się znaleźć. 5 najpopularniejszych instrumentów to EURUSD, złoto, Bitcoin, Ethereum, ropa i GBPUSD. Najpopularniejsze ramy czasowe wahają się od H1 do D1. Uwzględniając te czynniki, zwiększa się prawdopodobieństwo uwzględnienia Twoich pomysłów w popularnych wyszukiwaniach. Na przykład: analiza tygodniowa dla akcji Abiomed Inc. najprawdopodobniej będzie miała mniej oglądających niż analiza złota na wykresie godzinowym. Dodatkowo używanie tagów umożliwia znajdowanie pomysłów przez innych użytkowników, którzy szukają wpisów obarczonych tagiem, np.: kryptowaluty. Dodatkowo łączenie pomysłów z tymi które opublikowałeś wcześnie, o ile w jakiś sposób się łączą, pomaga czytającym szerzej zrozumieć Twoją filozofię tradingu. Kolejnym dobry pomysłem jest publikowanie pomysłów dotyczących instrumentów których jeszcze nikt inny nie analizował. Będziesz pierwszy – zostaniesz zauważony!
 1. Ogarniaj komentarze. Odpowiadając na komentarze w sposób szybki, wartościowy i pozytywny, naturalnie stymuluje więcej komentarzy. Publiczna dyskusja na temat pomysłów jest ważną cechą, która przynosi wiele wartości i stanowi dobry sposób na interakcję z osobami, które są zainteresowane Twoimi poglądami, dzielenia się wiedzą i uczenia się od innych. Szanuj to, nawet jeśli ktoś ma inne zdanie od Ciebie – konstruktywna wymiana zdań, poparta silnymi argumentami może przynieść coś dobrego obu stronom. Społeczność TradingView jest bardzo aktywna, publikując tysiące komentarzy codziennie i dlatego dobrze oceniane pomysły mogą być komentowane setki razy.
 1. Aktualizuj swoje pomysły. Korzystaj z opcji aktualizowania pomysłu aby dostarczyć wrtościowych informacji jeśli coś wpływa znacząco na zarządzanie pozycją przedstawioną w pomyśle. Ze pomocą fajnie skonstruowanej tablicy, pod każdym pomysłem na bierząco możesz dodawać czytelne komunikaty odnośnie tego czy transakcja jest ciągle otwrata, czy jakaś publikacja znacząco wypłnęla na sytuację na danym instrumencie, czy też że osiągnąłeś zamierzony target i wychodzisz z transakcji z uśmiechem na twarzy 🙂 Ludzie po prostu to lubią. Dodatkowo jeśli coś zaktualizujesz wszyscy Ci którzy Cię obserwują, zostaną o tym powiadomieni. W ten sposób rodzą się najciekawsze dyskusje na TradingView!
 1. Każdy ma coś interesującego do powiedzenia. Wśród naszej społeczności są doświadczeni inwestorzy ze sprawdzonymi strategiami, którzy przyczyniają się do niesamowitego wzrostu merytorycznej zawartości TradingView. Niektórzyz nich twierdzą, że tylko oni powinni publikować pomysły, bo prawie zawsze mają rację lub mają ogromne doświadczenie, lub najlepiej znają dane zagadnienie itp itd.. Z pełnym szacunkiem, ale tutaj musimy się nie zgodzić! Wierzymy, że początkujący traderzy na wszystkich poziomach mają coś ciekawego i wartościowego do powiedzenia. To działa na 5 sposobów:
 • Pomaga innym
 • Uczysz się jeśli ktoś zwróci Ci uwagę na coś istotnego
 • Jesteś bardziej odpowiedzialny
 • Widzisz postępy
 • Budujesz swoją reputację w największej internetowej społeczności traderów

Wierzymy, że to jest super ważne, że w podróży do bycia lepszą wersją samego siebie jako tradera, nie jesteś sam. Że publicznie możesz chwalić się tym jak zdobywasz coraz większą wiedzę i coraz więcej rozumiesz. A my i cała społeczność TradingView może to obserwować.

 1. Bądź szczery. Nie publikuj pomysłów po fakcie, albo takich w których cena podążała zanim jeszcze opublikowałeś analizę. Nie aktualizuj tylko trafnych analiz, albo nie próbuj wmówić komukolwiek, że wygrałeś na nietrafionej analizie. Naturalnie instynkt podpowiada żeby to zrobić, ale nie jest to fair, co? A co najważniejsze nic Ci to nie da, ponieważ będziesz mógł stracić dobre imię na które ciężko pracowałeś. Nasi użytkownicy stworzyli społeczność która to rozumie -taki jest rynek- nikt nie ma zawsze racji. Bycie coraz lepszym w jakiejkolwiek dziedzinie wymaga przede wszystkim uczciwości co do sukcesów i porażek. Wracając do nieudanych transakcji -potraktuj je jako szansę na nauczenie się czegoś nowego. Pomyśl o tym w ten sposób – jeżeli opublikujesz jakąś analizę, to możesz do niej wrócić za tydzień, miesiąc czy za rok i wyciągnąć z tego jakieś wnioski. Bycie uczciwym zawsze się opłaca!
 1. Bądź cierpliwy. Nie oczekuj, że zostaniesz zauważony od razu. Pamiętaj: co przychodzi szybko, nie potrwa długo. Twoje pierwsze publikacje, nawet jeśli są dobre, mogą uzyskać tylko kilka lajków. Nie zniechęcaj się tym, podziel się pomysłami, a stopniowo zdobędziesz szacunek od naszej społeczności. Jeśli oferujesz dobre usługi, nie spiesz żeby sprzedawać je od pierwszego dnia. Zwiększ swoje szanse, zdobywając uznanie i zaufanie przede wszystkim poprzez wkład wysokiej jakości treści. To warte wysiłku, ponieważ ludzka natura jest taka, że człowiek woli kupić od kogoś kogo już trochę zna.

Korzystanie z powyższych wskazówek pomoże poprawić Twoją reputację wśród społeczności TradingView. Publikuj niesamowite pomysły, dziel się wiedzą i bądź coraz lepszym traderem – a nam i całej społeczności TradingView będzie bardzo miło obserwować z boku, jak raz za razem skaczesz na wyższy poziom wtajemniczenia 🙂 Trzymamy kciuki!

Look first / Then leap

Otwórz wykres