January 11, 2021
2020: Pine İçin Büyük Sıçrayışlar ve Göstergeler

TradingViewers, Pine’da yazılan göstergeler ve stratejilerle her zamankinden daha fazlasını yapabilir. Bunun iki nedeni var:

 1. İyileştirme önerilerinizi bize göndermeye devam ettiniz.
 2. Kurucularımız ve ekip liderlerimiz sizi dinliyor ve geliştiricilerimiz, istediğiniz büyük ve küçük iyileştirmelerin sürekli akışını sağlamak için çok çalışıyorlar.

Yatırımcılar için iyileştirmeler

Birlikte dağları hareket ettirebiliriz, ancak günlük işlerde ne kadar çok şey başardığımızı unutmak kolaydır. İşte 2020 boyunca yatırımcılar için yaptığımız gösterge ve stratejilerdeki en önemli iyileştirmelere bir göz atın:

Pine Script’te İyileştirmeler

Göstergeleri ve stratejileri kullanan TradingViewer’lar, Pine programlama dilimizde yaptığımız iyileştirmelerden dolaylı olarak yararlanırlar çünkü Pine kodlayıcılarımızın onlara daha güçlü komut dosyaları getirmesine izin verirler.

2020’de Pine’da yaptığımız en önemli iyileştirmeler şunlardır:

Giderek daha fazla yatırımcı, daha esnek uyarılar için isteklerini dile getirdi. Giderek daha fazla işlem yapan birey, Pine betikleri ile piyasaları inceleyebilmek ve hacim verileriyle daha yaratıcı yollarla çalışabilmek istiyor. Bunlar, kodlayıcıların komut dosyalarının girdilerini ve görsellerini kontrol edebilme yöntemlerinin kalitesini ve çeşitliliğini iyileştirmeye devam etmenin yanı sıra odaklanmayı planladığımız alanlardır.

Programlamayı öğrenen yatırımcılar için öğrenmesi kolay, ancak deneyimli programcılar için yeterince güçlü olacak şekilde dili tasarlama zorluğunun üstesinden gelmek için Pine’ı sizin için geliştiriyoruz.

Pine programcılarımıza selam

TradingView’de elbette pek çok yerleşik gösterge vardır, ancak şaşırtıcı yaratıcı ve cömert Pine programcılarından oluşan topluluğumuz tarafından yazılan göstergelerin genişliği ve miktarı, kendimiz yazabileceğimiz her şeyi gölgede bırakır.

Bunlar, yatırımcılar tarafından kullanılan en popüler 2020 komut dosyalarından sadece birkaçı:

KivancOzbilgic tarafından SuperTrend

LonesomeTheBlue tarafından Divergence for many indicator v3 ve Pivot Point Supertrend

Divergence Indicator (any oscillator), yatrader2 tarafından

[RS]ZigZag Multiple Methods – Forecast – patterns – labels, RicardoSantos tarafından

Pine Wizards’ı henüz tanımıyorsanız, çalışmalarına bir bakın. Platformumuza en çok katkıda bulunan yazarlardır.

Pine Wizards’ı henüz tanımıyorsanız, çalışmalarına bir bakın. Platformumuza en çok katkıda bulunan yazarlardır.

TradingView dünya çapındaki tüccarlar ve yatırımcılar topluluğunda bir standart haline geldikçe, platforma giderek daha fazla komut dosyası yazarı katılıyor ve birkaç yükselen yıldız arasında işte en iyiler : KivancOzbilgic, LonesomeTheBlue, rumpypydumpy, dgtrd, BigBitsIO, EvoCrypto, yatrader2, john_everist, theheirophant, balipour, capissimo, RedKTrader, ve daha bir çoğu.

En yetkin Pine programcılarımızın ve platformun uzman kullanıcılarının çoğu PineCoders grubunun bir parçasıdır. Diğer birçok görevin yanı sıra PineCoders moderatör hesabını yönetirler: komut dosyalarını yönettikleri yerden, Scripts Editörlerinin Seçtikleri’ni seçerler, Pine’da eğitim materyalleri yayınlarlar ve genel forumlarda Pine’daki soruları yanıtlarlar.

TradingView’de yeni özellikler haline gelen kullanıcı önerilerini seçmek, tasarlamak ve önceliklendirmek için PineCoders ile yakın bir şekilde çalışıyoruz. Pek çok PineCoders, platformu iyileştirmeye ve TradingView’deki canlı Pine programcıları topluluğunu yönetmeye yardımcı olmak için zamanlarının önemli bir kısmına katkıda bulunur. Sahne arkasında çalışıyorlar ve nadiren kendi trompetlerini çalıyorlar, bu yüzden onlar için yapacağız:

 • RicardoSantos, PineCoders yönetiminin bir parçasıdır. Platformdaki en yaratıcı ve üretken yazar olduğu için Maestro olmanın yanı sıra, yeni özelliklerin tasarımına katkıda bulunan ve Editörlerin Seçtikleri seçimine yardımcı olan uzun süredir tüccar. Aynı zamanda beta test grubuna önemli bir katkıda bulunur. Kendini normal bir adam olarak görürken, Maestro konuşurken diğerleri dinler.
 • scarf, PineCoders’ın kurucu ortağı ve yönetim ekibinin bir parçasıdır. Herhangi bir zamanda dünyanın neresinde olursa olsun ticaret yapan deneyimli bir tüccar olan bu adam, göstergeler, ticaret kitapları ve metodolojiler hakkında ansiklopedik bir bilgiye sahiptir.
 • allanster yönetim ekibinde. Bağımsız Pinescripters Telegram grubunu izleyen bilge adamlardan biridir. Allanster göstergelerini bilir, titiz bir kodlayıcıdır ve parlak mizahıyla grubu onurlandırdığında hayat güzeldir.
 • e2e4mfck de yönetimle birlikte. Komut dosyası denetleme uygulamasına önemli katkıda bulunanlardan biridir ve kullanıcı önerilerini toplamaya yardımcı olur. Squeaky-clean Pine kodu yayınlıyor.
 • midtownsk8rguy, platformdaki birçok yeni özelliğin tasarımına önemli bir katkıda bulunuyor. O bir Ehlers hayranı ve Pine görsellerinin sınırlarını zorlayan nicelik tarzı senaryolar yayınlıyor.
 • Peter_O, Duyck, Kodify ‘dan Jos, mortdiggidy, Daveatt, DonovanWall, LonesomeTheBlue ve bmastien platformu içten dışa tanıyor ve yeni özelliklere, hata raporlarına ve beta test faaliyetlerine düzenli olarak katkıda bulunuyorlar. Birçoğu, genel forumlarda kullanıcı sorularını da yanıtlıyor.
 • everget, Maestro ile birlikte, PineCoders’ı piyasaya sürmeye yönelik ilk çabalarda etkili oldu. Kusursuz ve yaratıcı Pine kodu yayınlamanın yanı sıra, yeni özellikler konusunda keskin bir göze sahiptir ve PineCoders altyapısına yardımcı olmak için her zaman oradadır. O ve Maestro, Pine’daki kendi belgelerimizde benimsediğimiz Pine Komut Dosyası Kodlama Kuralları‘nın oluşturulmasına da yardımcı oldu.
 • alexgrover Pine’da Dijital Sinyal İşleme kılavuzunu yazdı, PineCoders hesabındaki kodlayıcılara yardımcı olmak için komut dosyaları yayınladı ve yeni özelliklerin tasarımına katkıda bulundu.
 • Diğer birçok PineCoder, platformdaki gözümüz ve kulaklarımızdır ve sitede işlerin sorunsuz yürümesini sağlamamıza yardımcı olur.
 • LucF, PineCoders lideridir. PineCoders projelerini denetler, PineCoders hesabından ve pinecoders.com web sitesindeki eğitim materyallerinin çoğunu yayınlar ve ekiplerimizle bağlantı kurar.

Bize hangi gelişmeleri görmek istediğinizi anlatmaya devam ettiğiniz sürece, birlikte başarabileceklerimizin sonu gelmez. Fikirlerin gelmesini sağlayın!

Piyasaları takip etmenin en hızlı yolu

Grafiği Açın