Temmuz 26, 2019

TradingView komut yayınlamadaki değişiklikler

TradingView’deki misyonlarımızdan biri dünya genelinde bilginin paylaşılabildiği açık bir topluluk oluşturmaktır. Özel programlama dilimiz olan Pine kullanılarak yazılmış ve yayınlanmış binlerce gösterge ve stratejinin bulunduğu Komutlar bölümümüz bu konuda büyük bir rol oynamaktadır. Bu girişimi ilerletmek ve açık kaynaklı komutlar yayınlayan kullanıcılarımıza destek olmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Aşağıda son gelişmelerden bazıları bulunmaktadır.

  • Kullanıcılar artık sadece davetlilere ve korumalı komut dosyaları için itibar puanları alamazlar. Başka bir deyişle, itibar puanları kazanmanın tek yolu açık kaynaklı kodlar yayınlamaktır. Kaynak kodunu toplulukla paylaşan yazarların eylemleri için ödüllendirilmeleri ve kendilerini gizli tutmayı tercih edenlerin aksine görünürlük kazanmaları gerektiğine inanıyoruz.
  • Açık kaynak kodlu komut dosyaları yayınlayan kullanıcılar, son zamanlarda tüm bölümlere yeni eklenen en iyi yazar listelerine (göstergeler ve stratejiler) girebilirler.

 

  • Yayınlar ve genele açık kütüphanemizi, varsayılan olarak açık kaynak kodlu komut dosyaları gösterecek şekilde yeniden tasarladık. Yayınlanan tüm komut dosyalarını yine de görmek mümkündür. Bu amaçla sağ üst köşedeki filtreyi devre dışı bırakın.

Lütfen komut dosyalarının kullanımı ve yayınlanmasıyla ilgili Kullanım Şartlarımızda bazı değişiklikler yaptığımızı ayrıca göz önünde bulundurun. Bundan sonra, açık kaynaklı bir komut dosyasının yazarı bir komut dosyası yayınlanırken bir lisans seçmezse, otomatik olarak Mozilla Public License 2.0 altında yayınlanacaktır.

TradingView’i seçtiğiniz için teşekkür ederiz!