Ekim 13, 2017

Çizim araçları artık tüm grafiklerinize senkronize edebilir.

Merhaba arkadaşlar!

Çoklu grafik tasarımı kullanan arkadaşlarımıza çok iyi bir haberimiz var. Sizde çoklu grafik tasarımı yoksa bunu kesinlikle okuyun, çok kullanımlı bir özelliği sunuyoruz.

Çizdiğiniz çizimleri tüm grafiklere senkronize yapabilme imkanınız var. Trend çizgisi, Elliott Dalgaları, metinler ve tüm çizimleri herhangi bir grafikte çizdiğiniz zaman diğer grafikte de çizilmiş olacak.

Özelliği aktif etmek için Çizimleri tüm grafiklere eşitle düğmeyi tıklayın. Herhangi sembol, herhangi zaman dilimi, fark etmez.

2017-10-17_17-33-08

Öncellikle, arkadaşlar, bu özelliği cari küçük trendi işaret ederek daha büyük zaman dilimi grafikte onun asıl hareketi ve rölü incelemek için kullanılır. Örneğin: gösterdğimiz Dolar Lira grafikte iki tepeleri ve dipleri arasında çizim çizerek bir kanal oluşturuz değil mi? Takoz çeşitli sanki. Kanaldan çıkış olduğu zaman en yakın destek ve direnç seviyeleri görmüyoruz ve daha yüksek zaman dilimi grafiğe geçmemiz gereklidir. Biraz zor ve elverişli değil. Çoklu grafik tasarımıda açtığımız zaman ve bu çizimleri senkronize ettiğimiz zaman hemen hem ana trendin hareketi ve hem yakın destek ve dirençleri bulunarak risklerimizi azaltırız ve analizimizi daha doğru yaparız.

Bu özelliği hemen test etmenizi tavsiye ediyoruz.

Herkese bol kazançlar!

Takipte kalınız. 🙂