August 3, 2020
Yeni Alış/Satış Düğme Stilini Açıklama

Bil bakalım ne oldu? Artık asılı kalan alış/satış paneliniz için uygun bir yer aramanıza gerek yok  çünkü bunun için mükemmel bir yer bulduk.

Alış/satış paneli artık grafik göstergesinde yer alan iki düğme olarak temsil edilmektedir. OHLC değerlerine ek olarak, yeni düğmeler enstrümanın Alış/Satış fiyatlarını gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlar. Düğmeler “çok yerleşim” özelliğini destekler; bu, artık ekranlar arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan birkaç farklı sembol için Al ve Sat fiyatlarını aynı anda görebileceğiniz anlamına gelir.

Al/Sat Yapmak

Aracıdan gerçek Al/Sat göstermek iyidir, ancak daha önemli olan  düğmeler, piyasa emirlerini her iki yönde de vermenize izin verir: satın al ve sat.

Anında emir yerleştirme modu etkinleştirildiğinde, emirler anında (emir bileti kullanılmadan) verilir ve emrin gerekli miktarı miktar hesaplayıcısı kullanılarak ayarlanabilir.

Anında emir yerleştirme modu devre dışı bırakıldığında, al/sat düğmelerinden birini tıkladığınızda yapılandırmasını bitirip yerleştirebileceğiniz bir emir bileti açılır.

Düğmelerin iki farklı ekran modu vardır: dolu bir arka plan ve dolu bir arka plan olmadan. Düğmeler kırmızı veya mavi renkle dolu bir arka plana sahipse, yatırımın aktif modda olduğu anlamına gelir. Arka plan beyazsa, bir şeyin hazır olmadığı anlamına gelir: bu bir aracı kuruma bağlı değil veya işlem yapılamaz bir sembol seçildiğinden olabilir. Düğmenin araç ipucu da sizi bu konuda uyarır. Doldurulmamış arka plan modunda, Al/Sat‘ı izlemeye devam edebilirsiniz, ancak düğmeler kendilerine fazladan dikkat çekmez.

Görünürlüğü yönetme

Al/Sat görünürlüğünü yönetmek de daha kolay hale geldi. Herhangi bir grafik açıklama öğesinin bağlam menüsünde ve üç dişli menüde düğmeleri kolayca devre dışı bırakabilir veya yeniden etkinleştirebilirsiniz.

The option to enable/disable button visibility is also still available from Chart properties either in the Trading section or the Trading menu settings.

Düğme görünürlüğünü etkinleştirme/devre dışı bırakma seçeneği, İşlem Yapma bölümündeki veya İşlem menüsü ayarlarındaki Grafik özelliklerinden de kullanılabilir.

Bu eklemenin faydalı olduğunu umuyoruz. Her zaman olduğu gibi, herhangi bir yorumunuz veya öneriniz varsa, geri bildiriminizi almaktan memnuniyet duyarız. Topluluğumuzun düşünceleri daha büyük, daha iyi ve daha güçlü olmamıza yardımcı oluyor.

Piyasaları takip etmenin en hızlı yolu

Grafiği Açın