November 9, 2020
Göstergeler için Çözünürlük Seçeneği Artık Özel Aralıkları Destekliyor

Komut dosyaları için çözünürlük widget’ının açılır menüsünde bulunan aralıklar artık grafikleriniz için tanımladığınız tüm özel aralıkları içerir.

Özel bir 1234 dakikalık aralıkta bir MA göstergesi kullanmak istediğinizi varsayalım. İlk olarak, grafiğin Zaman Aralığı simgesini kullanarak özel aralığı oluşturun:

Özel aralığı ekledikten sonra, bir komut dosyası kullanan herhangi bir komut dosyasının (script’in) çözünürlük widget’ının açılır menüsünde otomatikman kullanılabilir hale gelecektir. 1234 dakikalık bir aralıkta yerleşik Hareketli Ortalamayı kullanmak istediğimizi varsayalım. Ayarlar/Girdi sekmesini açıyoruz ve şimdi Çözünürlük açılır menüsünden bu özel zaman aralığını seçebiliriz. Basitçe:

TradingView’de çoklu zaman dilimi analizi hakkında daha fazla bilgi için bu önceki blog gönderisine bakın.

Aramızda Pine kodlayıcılar varsa şunu da belirtelim. Bu değişiklikler, ister `resolution` parametresi kullanılarak bir `study()` çağrısıyla veya`input.resolution` kullanılarak bir `input()` çağrısıyla çalıştırılsın, bu değişiklikler herhangi bir çözünürlük bileşeni açılır menüsü için geçerlidir.

Bu çok istenen özelliği faydalı bulacağınızı umuyoruz. Lütfen iyileştirme için bize geri bildiriminizi göndermeye devam edin. Kullanıcılarımız için TradingView oluşturuyoruz ve sizden haber almayı seviyoruz.

Piyasaları takip etmenin en hızlı yolu

Grafiği Açın