October 31, 2018
Emir Penceresinin Yeni Tasarımı Geldi!

Merhaba, arkadaşlar!

Emir penceresinin yeni tasarımı yayınladık. Tasarımı kurduğumuz zaman pencerenin fonksiyonları yükseleyerek onu basit ve kullanımlı olmasını istedik.

1

Şuan yeni tasarım sadece Kağıt İşlemde mevcut, ancak azdan tüm desteklenmiş aracı kurumlarda da desteklnmiş olacaktır.

Bu diyalogdan dışı sağ panosundaki Emir Panosuyu kullanabilirsiniz. Emir gönderme zamanıda aşağıdaki pencere varsayılan olarak göstermektedir, ayrı düğmesini tıklayarak panosuyu sağ taraftan çıkartabilirsiniz.

2

 

Pencereye benzemeyen Panonun daha fazla avantajları vardır: her zaman aktif, grafiği kapatmıyor, pozisyon, işlem ve pip değerleri bilgileri vardır.

3

 

Emir gönderme panosuyu aktive etmek için panonun herhangi bir alana tıklamanız gerekli olacaktır.

4

 

Tıkladıktan sorna pano aktif olacaktır.

5

Emiri gönderdikten sonra pano deatkive edecekmiş.

6

 Emirin değerler yazdığınızdan sonra fikrinizi değiştirme halindeyseniz, İptal düğmesini tıklayarak doldurulmuş emiri iptal edebilirsiniz. Panu tüm değerleri silerek aktif olmayan olacak.

7

Panoyu kapattığınız zaman emir iptal edilmiş olacaktır.

PD panosuyu ve Emir Panosuyu tek bir zamanda açmak mümkün değildir, çünkü birbirini iptal edecekler. Piyasa Derinliği kutusunda emir açtığınız zaman emir panosu otomatik olarak açılmış olacaktır.

Fonskiyonları detaylı olarak inceleyelim:

  • Sadece sabit fiyatı değil, gelecek fiyatı ekleyebilme. Demek ki sat/al fiyatları istediğiniz düzeltmeler ile yazabilirsiniz. Gelecek fiyatı +5 yaparsanız ve sadece o alanı takip ederseniz ve ask fiyatı değişirse, ssabit fiyat de değişecek.

8

  • Miktarı giriş yapmanız için hesaplayıcıyı ekledik. + ve – düğmeler seçtiğiniz enstrümanın minimum değeri ya yükseleyecek ya azalanacak. Rakamları tıkladğınız zaman tıkladığınız rakam girilmiş olacaktır. C düğmesi değeri sıfırlayacak. Geri dön düğmesi seçildiğniz enstrümanın varasyılan miktarı sıfırlayacak.

9

  • Miktarı miktar alanıda yazabilirsiniz, risk (dolar miktarı) ve risk etme istediğiniz kapitalınızın yüzdesi göstermektedir. İlave alanlar ($ Risk ve % Ödül) Zararı Durdur fonskiyonu aktive etmekten sonra göstermiş olacaktır.

10

  • Stop Limit Emirlerin yeni tasarımı. Stop Fiyatı yazarak gelecek fiyatı yanında yazabilirsiniz.

  • Emirin sınırları ya kutuların üzerine tıklayarak ya da alanların üzerine Pips/Fiyatları yazarak aktive etmektedir.                                 

Diğer değişimleri ise görsel:

  • Emirin süresinin yeni adı Yürülükte Zaman. Gün ve saat seçimi daha kolay oldu.

  • Risk/Ödül oranı Zarar durdu ve Kar Al alanların ortasında göstermektedir, KA ve ZD alanlar aktif olmalıdır.

11

  • Her alanda istediğiniz rakamı yazabilirsiniz (Fiyat, Miktar, Kar Al/Zararı Durdur). Aktif alanlar grei renkli sınırlarla vuruglamaktadır. Zararı Durdur alanıda 25 pips yazarsanız, değer aynı kalacak, Zararı Durdur fiyatın değeri ask fiyata göre değiştirmektedir. Kolaylık için fiyatı pips olarak yazma imkanları ekledik, aracı kurumlara emiri gönderdiğimiz zaman Kar Al ve Zararı Durdur için fiyatları kullanılmakta. En yakın zamanda pips desteklenen aracı kurumlara bu fonksiyonlar ekleyeceğiz.

  • Emir gönderme düğmesi emirin detayları içerilmektedir. Emiri göndermekten önce detayları inceleyebilirsiniz.

12

Tasarımın son versiyonu değildir. Yakın zamanlarda yeni fonksiyonları da ekleyeceğiz, emir panosunda yeni butonları görebilirsiniz

Geri bildirimlerinizi emir panosundaki butonu tıklayarak bize gönderebilirsiniz.

13

Bol kazançlar!

Takipte kalınız! 🙂

The fastest way to follow markets

Launch Chart