Kasım 8, 2016

7. KASIM VERİ FİRESİ – NELER OLDU?

TL;DR – Dünkü veri firesinin açıklama yazısıyı sizlere paylaşmak isteriz arkadaşlar. Bizim veri sağlayıcımız – ICE Data şirketin donanımı bozulmuş, yedekleri de iyi çalışmadığı için verilerde sıkıntı vardı dün. ICE Data bize böyle bir şeyin olmamasını söz verdi.

Önceden, özür dileriz. Bizim grafiklerde piyasaları takip ediyorsunuz ve işlem yapıyorsunuz, bunu biliyoruz. Bize güvendiğiniz için teşekkürler.

Tüm sıkıntıları, küçük bir sorun olsa veya büyük bir problem olsa, hemen haletmeye çalışırız. Bu olaydan zarar gören ücretli üyelerimize iade yapacağız – bizim destek emailimize mesaj yazınız.

İşte olayın açıklamaları. Sıkça borsalar verileri direk vermiyorlar ve verileri sağlamak için üçüncü şirketi kullanırlar – veri sağlayıcıları. Bizim veri sağlayıcımız ICE Data.

ICE Data veya Interactive Exchange bize verileri VPNleri yani güvenen şifreli kanalları kullanarak sağlamaktadır. Biz onlardan 2 kanal ücretli alıyoruz, birisi esas kanalı ikincisi ise yedek kanalı. Neden iki kanal? Çünkü esasta sıkıntı göründüğümüz zaman ikinciyi bağlayarak verileri göstermek imkanımız olsa diye. Ama bu zaman ikisi de kırılmış – neden olduğunu da belli değil. Bundan dolayı bu sıkıntı hakkında sadece ICE sorumludur ve onlardan hala açıklamaları ve rapörları bekliyoruz.

En enteresanı, bu olay ABD Cumhurbaşkanı Seçimiden önce olmuş.

Takip ettiğiniz için teşekkürler, yine de özür dileriz!