June 25, 2021

Teknik Analiz Grafikleri ve Grafik & İşlem Platformunun 19. Kararlı Versiyonu

Müşteri geri bildirimlerine dayanarak, Kendi Kendine Barındırılan kitaplıklarımızın her zaman yeni sürümlerini oluşturuyoruz. Mevcut müşterilerden gelen yorumlar, düşünceler ve istekler GitHub, destek kanalları ve e-postalar aracılığıyla iletilir ve sonuçta kitaplığımızı yüksek performanslı veri görselleştirme için varsayılan standart haline getirir. Köşeli ayraçlar (GitHub sorunu #), kullanıcılarımızdan gelen GitHub isteklerini içerir.

Bugün, Teknik Analiz Grafik Kitaplığı ve Grafik & Alım Satım Platformunun 19. Versiyonunun yayınlandığını duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu ürünler aracı kurumlar, finansal teknoloji sağlayıcılar, işlem firmaları, bankalar ve dünyanın en başarılı hedge fonlarından bazıları tarafından kullanılmaktadır.

GitHub’ta birkaç saniyede yükseltin.

Henüz erişiminiz yok mu? Lütfen talebinizi BURAYA gönderin, ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anahtar Özellikler
Hacim Profili (GitHub issue #614)

Bu, belirli bir zaman dilimi için en çok işlem gören fiyatları gösteren hayati bir araçtır. Hacim Profilleri, fiyat çubuğunda hacmi bir histogram olarak çizmenize olanak tanır, böylece ihtiyaç duyduğunuz seviyeleri görebilirsiniz. Seçilen aralık, seans veya görünür aralık için bir hacim profili görüntüleyebilirsiniz.

Nesne Ağacı (GitHub issue #5397)

Önceden İşlem Terminalinde panel olarak sadece bir nesne ağacımız vardı. Ancak kütüphaneye de eklememiz istendi ve sonunda başardık! Bu araç, grafiğin nesneleri üzerinde size ek kontrol sağlar.

Çizim Araçları — İşaret (GitHub issue #5581)

Bu araçla, grafikte özel bir olayı işaretleyebilir veya grafiğin bir bölümüne şık, düzgün bir biçimde yorum ekleyebilirsiniz.

Ve diğer bazı değişiklikler:
  1. Artı düğmesi (GitHub issue #5410). Artık ölçekte Artı düğmesinin ekranını açabilirsiniz. Bunun ana avantajı, düğmeye tıklayarak, hızlı erişim için ihtiyaç duyduğunuz, örneğin hızlı uyarı, satır veya emir yerleştirme gibi seçenekleri görüntüleyebilmenizdir. 
  2. Veri istenirken barBack değeri desteği (GitHub issue #5312). Bu parametre, veri sağlayıcı ile en iyi çalışmayı sağlayan grafiğin tam veri miktarını talep etmenize olanak tanır.
  3. Guppy Çoklu Hareketli Ortalama Göstergesi (GitHub issue #4116).Bizden bu göstergeyi eklememizi istediniz ve şimdi kullanıma hazır!
  4. “Fiyat/Bar oranını” programlı olarak değiştirebilme (GitHub issue #4473).Önceden müşteriler mevcut durumu anlamak için her grafiği değiştirmek zorundaydı. Bu sürümde daha hızlı hale getirdik ve API ile farklı kayıtlar için tek bir ölçek seçebilirsiniz.
  5. Web bileşenleriyle kitaplıkları kullanma (GitHub issue #5228). Artık kapsayıcı öğesinin kendisini parametre olarak iletme olanağına sahipsiniz.
  6. Otomatik piyasa durumu widget’ını ayrıntılı olarak devre dışı bırakın (GitHub issue #5354).Bu sürüm, “display_market_status”un piyasa durumunu ayrıntılı bir pencere öğesinde gizlemesine olanak tanır.
  7. Sembol aramada boş ve özel türleri destekleyin (GitHub issue).Önceki sürümlerde sadece Hisse Senetleri, CFD, Forex vb. ekleyebilirsiniz. Ama şimdi istediğiniz her şeyi ekleyebilirsiniz!
  8. Tüm grafik bölmelerinin yüksekliğini bir kerede ayarlayın (GitHub issue #5598).Bu özellik, tek bir işlev çağrısıyla bir grafikteki tüm bölmelerin boyutunu ayarlamanıza olanak tanır.
  9. Widget yapıcısında grafik düzeni adını ayarlayın (GitHub issue #5470). Şimdi, düzen yapılandırmasını “kaydedilmiş verilerde” nasıl geçirdiğimize benzer şekilde, düzen adını widget’a iletebilirsiniz.
  10. Kaydet kısayolunu devre dışı bırakma imkanı (GitHub issue #5488).Bazı kullanıcılar çizelgelerini kaydetmeye ihtiyaç duymaz veya istemezler ve Ctrl+S’yi de devre dışı bırakmak isterler. Bu, bunu yapmanızı sağlar.

Geliştirme ekibimiz her gün araçlarımızı siz kullanıcı için daha iyi hale getirmek için çalışıyor ve her zaman geri bildiriminizi almak istiyoruz, bu yüzden gelmeye devam edin!

Bu epostadan Github ve diğer önerilerinizi bize iletebilirsiniz.

Look first / Then leap

Grafiği Açın