TradingView Sosyal: İtibar puanlamalara derin bakım

Oct 25, 2016

TradingView Sosyal Seri

Bu yazı bizim seri yazılarımızın birisi olarak sizlere TradingView sitenin sosyal kısmı sizlere nasıl fayda verebileceğini anlatacağız. Takipte kalınız ve bu yazıları kaçırmadığınızdan emin olun! Sizlere kaliteli özel sohbet oluşturmak tavsiyeleri verdik, nasıl itibar kazanmak ve kamuoyunca bilinmeği sizlere anlattık, sizlere TradingView’de yapamaz 5 şeyleri söyledik, bizim stratejimizi açıkladık, rozetleri anlattık ve yorum moderatörlüğümüzü anlattık. İşte sizlere son konuyu sunuyoruz!

İtibarın Formülü

Kaç sefer bizden itibar nedir ve nasıl hesaplanırı bizden sordunuz değil mi? Formülü sizlere paylaşma hakkımız yok, onu sadece kurucular bilirler. Bir üstanın çorbasının veya kebabının sırı gibi desek doğru olur ama en önemlisi kimse sistemde aldatmasın diye bu sırı gizli tutmaktayız. İtibar birisinin günelik göstergesidir, bu göstergenin hesaplamaları topluluğun üyelere, onların analizlere ve işlem fikirlere cevabına bağlıdır. Cevap sosyal eylemlere – takiplere, beğenlere, yorumlara, görünümlere vb bağlıdır. İtibar sayısıya kimse değiştiremez. Fazla itibar elde eden yazarlar diğer kullanıcıların güvenilir birisi olarak onların analizleri görmeyerek ve araştırmayarak kendi işleminiz için kullanmayın. İtibarınızı yükseltmek isterseniz bizim itibarı yükseltmek için 10 tavsiyemize inceleyiniz. TradingView bu formülün değiştirme hakları, geliştirme maksadıyla, saklanır.  Son değiştirmeyi 16 ay önce yayınladık, yeni değiştirmeler planlarımıza göre bu yılın sonunda sunmakta olacak. Bundan dolayı itibar ve oranlarınız değiştirebilirler. Hazır olduğu zaman sizlere hemen haber vereceğiz.

Lider tahtası

Bizim günlük lider tahtasımıza inanmayan üyelerimiz bize sık sık onun hesaplama prensebleri soruyorlar. Onlar birisinin fikiri beğenmekten sonra kazandığının cetvelin düşüşü görerken olayı manipulasyon derler. Günlük lider tahtası 24 saat arasında en popüler ve itibar kazanan üyeleri göstermektedir. Başlangıç noktası sürekli ileriye gidiyor. Cetvelde 24 saat ve 1 dakika önce kazanan puanlar sayılmış değil, çünkü onlar 24 saattan 1 dakika önce. Bundan dolayı birilinin fikiri beğendiğiniz zaman cetvele onun düşüşü görmek normaldır. Bu olayın anlamı – üyenin 24 saat önce (şimdi geçmiş) kazandığı puanlar beğendiğiniz için verdiğimiz puanlardan daha yüksek idi demek. Mesela, üyenin 10 puanı vardı, 24 saat geçtiği zaman onun fikiri beğendiniz ve o üye bu beğenden 2 puan kazandı, cetvelde toplam düşüş sayısı 8 olur. İşte bu olay hata veya manipulasyon değildir, hesaplama algoritmidir. Haftalık ve aylık lider tahtası aynen çalışıyorlar. Tüm zaman en popüler yazarlar cetveli sadece toplanan itibarı sunmaktadır. Üyemiz lider tahtasının her ne en üst 6 sırada olduğu zaman TOP rozeti sahip olurlar.

Eşit şartlar sağlamak

Bu sene çift hesap kullananları aradık ve çoğunu bulduk.  Bu sene bugüne kadar 500+ çift hesapları yasaklandık. 27 üyeler bu hesapları kötüye kullandılar. Gerçek hesapların itibarı yükseltmek için sahte hesaplardan gerçek hesabının analizlere beğenme, görünüm ve takipçi sayısını artmaya çalıştılar. Tümü bir hafta yasaklnamış cezasını aldılar ve onların puanları azaltılmı oldu. Topluluğumuzun içeride bir sahtekarı görmek istemiyoruz, herkesin namuslu çalışmasını isteriz, umarımız siz aynı fikirdesiniz. Hiçbir istisna yok. Bu cezalar tüm üyelerimize uyguludurlar – normal üyemiz olsun, en popüler yazarımız olsun, PRO sahip olan olsun, fark etmez, kural kuraldır. Dediğimiz 27 üyelerimizden 4 en popüler yazarların top 20 sıralarda ve birisi top 10 sıralarda idi, onlar bakiye 23 üyelerin alan cezasını aldılar. Namuszuluğun yeri değil burası, sahtekarı görmek istemiyoruz, topluluğumuzu seviyoruz ve onu işlem cehennemi olmasını isteriz.

Takip ettiğiniz için teşekkürler, dostum!

Saygılarımızla,

TradingView Kurucuları ve Moderatörleri

Look first Then leap

TradingView is built for you, so make sure you're getting the most of our awesome features
Grafiği Açın