April 24, 2020
Korzystanie z danych Quandl w Pine stało się jeszcze łatwiejsze

Ilość danych dostępnych w Quandl jest naprawdę imponująca. Nowa funkcja Pine quandl() pozwala programistom tworzyć wskaźniki i strategie przy użyciu alternatywnych serii danych, takich jak cena awokado, dane z bilansu Fed, dane blockchain i wiele innych unikalnych danych z całego świata.

Po raz pierwszy zintegrowaliśmy dane Quandl z TradingView w 2014 roku. Możesz korzystać z danych Quandl bezpośrednio na naszych wykresach, lub ze skryptów Pine. Aby uzyskać dostęp do danych, możesz użyć funkcji security lub nowej, prostszej funkcji quandl().

Funkcja używa następującej składni:

quandl(ticker, gaps, index)

ticker — ciąg zawierający nazwę kodu Quandl, np. „FRED/WALCL.”

gaps  parametr opcjonalny, podobny do swojego imiennika w funkcji security.

Domyślna wartość barmerge.gaps_off sprawia, że dane są ciągłe na wszystkich słupkach, wypełniając wartości słupków najbliższą, wcześniej uzyskaną wartością. Zwróć uwagę, że barmerge.gaps_on pokazuje nowe wartości tylko raz i używa wartości na dla pozostałych słupków, więc w serii pojawi się „gaps”.

index  numer serii danych Quandl. Wiele kodów Quandl może zwracać więcej niż jedną serię. Index pozwala określić tę włąściwą. Dowiedz się, jak znaleźć konkretne wartości ticker oraz index na Quandl za pośrednictwem naszego Centrum Pomocy.

Teraz przejdźmy do przykładu tej funkcji. Załóżmy, że potrzebujesz danych dotyczących efektywnej stopy funduszy federalnych z danych gospodarczych Rezerwy Federalnej. Twój skrypt będzie wyglądać mniej więcej tak: (zwróć uwagę na pełny ticker (QUANDL:FRED/DFF) w tytule skryptu, który można również wprowadzić bezpośrednio na wykresie):

//@version=4

study("Effective Federal Funds Rate (QUANDL:FRED/DFF)")

dff = quandl("FRED/DFF", barmerge.gaps_off, 0)

plot(dff)

Cieszymy się, widząc, co użytkownicy tworzą z wykorzystaniem tych danych. Pamiętaj, że możesz znaleźć wszystkie najlepsze skrypty tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Pine, rozpocznij podróż z Przewodnikiem po skrypcie Pine. Dziękujemy za czas poświęcony na czytanie i prosimy o Wasze opinie i komentarze. Kochamy tworzyć dla Was.

Najszybszy sposób na śledzenie rynków

Otwórz wykres