April 24, 2020
Pine Script ‘lerde Quandl Verileri Kullanmak Her Zamankinden Daha Kolay

Quandl’de mevcut olan bilgi miktarı baş döndürücü. Yeni quandl () fonksiyonu Pine ‘da, Pine kodlayıcılarının alternatif veri kümeleri kullanarak göstergeler ve stratejiler tasarlamasını daha da kolaylaştırır, örneğin; avokado fiyatları, Fed Bilanço verileri, Blockchain verileri ve dünyanın dört bir yanından çok daha benzersiz veri setleri.

Quandl verilerini ilk olarak 2014 yılında TradingView’e entegre ettik. Quandl verilerini doğrudan grafiklerimizde veya Pine script ‘lerinde kullanabilirsiniz. Verilere erişmek için Pine security function kullanmak mümkün olsa da, yeni quandl() function bunu kolaylaştırır.

İşlev aşağıdaki sözdizimini kullanır:

quandl(ticker, gaps, index)

ticker — – Quandl kodunun adını içeren bir metindir, örneğin: “FRED/WALCL” gibi.

gaps  isteğe bağlı bir parametredir; security function gibi.

Varsayılan barmerge.gaps_off değeri, çubuk değerlerini önceden elde edilen en yakın değere doldurarak verileri tüm çubuklarda sürekli hale getirir . Barmerge.gaps_on öğesinin yalnızca bir kez yeni değerler gösterdiğini ve diğer çubuklar için na değerlerini kullandığını, bu nedenle indeks ‘te “gaps”(boşlukların) görüneceğini unutmayın.

index  Quandl veri serisi numarası. Birçok Quandl kodu birden fazla index sonuçlandırabilir. İndeks bu verilerin hangisi olduğunu belirlemenizi sağlar. Yardım Merkezimiz aracılığıyla Quandl’de belirli senedi ve indeks değerlerini nasıl bulacağınızı öğrenin. 

Şimdi bu fonksiyonun bir örneğine bakalım. Federal Reserve Ekonomik Verilerinden Etkin Federal Fon Oranı için veri istediğinizi varsayalım. Script ‘iniz şu şekilde görünecektir: (script ‘in başlığında doğrudan bir grafiğe de girilebilen tam Quandl semboünü (QUANDL:FRED/DFF) not edin):

//@version=4

study("Effective Federal Funds Rate (QUANDL:FRED/DFF)")

dff = quandl("FRED/DFF", barmerge.gaps_off, 0)

plot(dff)

Herkesin bu verilerle ne sonuçlar çıkardığını görmekten heyecan duyuyoruz. Unutmayın, en iyi komut dosyalarını burada bulabilirsiniz ve Pine hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Pine Kullanıcı El Kitabı’ndaki Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu ile yolculuğunuza başlayın. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen görüşlerinizi ve yorumlarınızı bize gönderin. Sizin için geliştirmelerde bulunmayı seviyoruz.

Piyasaları takip etmenin en hızlı yolu

Grafiği Açın