FAQ - najczęściej zadawane pytania

From TradingView Wiki
< FAQ
Jump to: navigation, search

Language: English  • 日本語 • 한국어 • Polski • Português


Poniższa lista zawiera pytania dotyczące naszego serwisu. Lista będzie poszerzana o kolejne, najczęściej zadawane przez naszych użytkowników pytania.

Contents

KontoCzy założenie konta jest bezpłatne?

Tak, rejestracja jest bezpłatna i umożliwia korzystanie z wielu narzędzi i funkcji! :-)

Jak utworzyć konto?

Aby utworzyć konto wystarczy udać się pod ten adres.

Czy dana osoba może posiadać więcej niż jedno konto?

Nie. Żadna osoba nie może być posiadaczem więcej niż jednego konta na platformie TradingView. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj do działu reguły użytkowania. Zarazem pragniemy zwrócić uwagę, że posiadamy dedykowany zespół moderatorów zajmujący się wyszukiwaniem duplikatów kont, wspierany przez wyspecjalizowane rozwiązania techniczne. Konta takie otrzymują dożywotnią blokadę.


Jaką funkcję pełnią identyfikatory wyświetlane przy nazwie użytkownika?

Oferujemy trzy rodzaje identyfikatorów, każdy z nich pozwala zorientować się z jakim użytkownikiem mamy do czynienia. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w treści wpisu na blogu.

Które funkcje TradingView dostępne są dla posiadaczy bezpłatnych kont?

Tabelka porównawcza znajduje się tutaj.

Jakie rynki dostępne są dla posiadaczy bezpłatnych kont?

Informacje na ten temat znajdziesz tutaj.

Czy istnieje możliwość korzystania z moich wykresów na wielu urządzeniach jednocześnie?

Jeśli planujesz korzystać ze swojego konta na wielu urządzeniach czy przeglądarkach (w ramach tego samego urządzenia) jednocześnie, będziesz potrzebował posiadać pakiet Pro Plus bądź pakiet Premium. Zwracamy uwagę na fakt, że platforma TradingView traktuje każdą jedną przeglądarkę jako osobne połączenie.

W jaki sposób mogę usunąć moje konto na TradingView?

Konto na TradingView nie podlega usunięciu lub dezaktywacji, zgodnie z naszymi Warunkami Użytkowania. Rozważamy wprowadzenie funkcji „zawieszenie” przeznaczonej dla użytkowników chcących tymczasowo dezaktywować swoje konto.

W jaki sposób mogę zmienić moją nazwę użytkownika i hasło?

Zgodnie z naszymi Regułami Użytkowania, nazwa użytkownika nie może zostać zmieniona. Hasło można zmienić w ustawieniach w panelu użytkownika, klikając na przycisk Zmiana Hasła.Społeczność i Reguły UżytkowaniaGdzie mogę się zapoznać z Regułami Użytkowania?

Z Regułami Użytkowania i Standardami Społeczności można zapoznać się na stronie głównej (u dołu) lub tutaj.

Czy mogę ufać pomysłom i ich autorom?

Pomysły, polubienia, ilość śledzących oraz wiele innych informacji wpływają na poziom reputacji autora. Jest to wyznacznik zaufania na TradingView, a my dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej odzwierciedlał on stan faktyczny, jednakże należy mieć na uwadze, iż stosowanie pomysłów autorów cieszących się wysoką reputacja nie gwarantuje łatwych zysków. Zachęcamy do zapoznania się z 5 rzeczami, których nie należy robić na TradingView.

Jak zdobywać popularność i budować swoją reputację na TradingView?

Tematowi budowania reputacji poświęciliśmy osobny wpis na blogu dostępny tutaj.

Czy dopuszczalna jest sytuacja, w której użytkownik posługuje się więcej niż jednym kontem w celu gromadzenia punktów reputacji?

Nie! Taka praktyka jest ściśle zabroniona. Wyszukiwaniem i blokowaniem kont-duplikatów zajmuje się dedykowana grupa moderatorów oraz szereg wyspecjalizowanych mechanizmów zaimplementowanych w tym konkretnym celu. Dążymy do tego, aby platforma TradingView stała się godnym zaufania źródłem pomysłów związanych z analizą rynków, tradingiem oraz inwestowaniem.


Czy moderator może zablokować moje konto lub usunąć moje pomysły transakcyjne, nawet jeśli płacę za Wasze usługi?

Tak. Opłata zapewnia dostęp do narzędzi, funkcji i danych rynkowych na TradingView. Wszystko to jest dostępne nawet po zablokowaniu konta. Płatna subskrypcja nie oznacza specjalnych przywilejów społecznościowych - każdego użytkownika obowiązują te same reguły. Tutaj można znaleźć niektóre z pytań często kierowanych do naszych moderatorów.

Czy istnieje możliwość tworzenia publicznych chat room-ów?

Tak, istnieje taka możliwość, przy czym opcja ta jest dostępna tylko dla posiadaczy płatnego planu/pakietu. Na panelu po prawej stronie ekranu znajduje się ikona „Czaty”. Po kliknięciu na nią pojawi się opcja stworzenia nowego czata (przycisk „+”). Tutaj znajduje się artykuł dotyczący 10 złotych reguł tworzenia wyjątkowych i cieszących się popularnością czatów.Publikowanie pomysłów i skryptówW jaki sposób mogę edytować opublikowany przeze mnie pomysł lub analizę/strategię?

Po publikacji pomysłu lub skryptu w języku Pine masz 15 minut na edytowanie jego opisu. Po 15 minutach edycja kodu (pomysłu) nie jest już możliwa. Przez 15 minut dostępna jest również opcja usunięcia publikacji – po usunięciu publikacji wystarczy stworzyć nową, o innej treści.

W jaki sposób usunąć pomysł/skrypt?

Nie przewidujemy usuwania pomysłów i skryptów jeśli te zostały już opublikowane – prosimy więc o dokładne sprawdzenie materiału przed jego publikacją. Niemniej istniej możliwość usunięcia swojej publikację w czasie do 15 minut od publikacji. Po tym czasie opcja usunięcia materiału nie będzie już dostępna.

Kto ma wgląd do opublikowanych pomysłów?

W przypadku gdy pomysł nie posiada statusu „prywatny”, każdy może go wyszukać i obejrzeć, a nawet skopiować. Jeśli zależy Ci na tym, aby tak się nie stało, istnieje możliwość opublikowania pomysłu w trybie prywatnym. Proszę mieć na uwadze, że podzielenie się linkiem do prywatnego pomysłu nie chroni przed jego ewentualnym kopiowaniem.

Wszystkie pomysły przynależą do wersji językowej, w ramach której zostały opublikowane. Oznacza to, że jeśli publikujesz swoje pomysły w wersji amerykańskiej (US), będą one widoczne na Twoim profilu wyłącznie na naszej stronie internetowej w amerykańskiej wersji językowej (US). Jeśli użytkownicy chcą obejrzeć Twoje publikacje, muszą użyć strony internetowej w wersji językowej odpowiadającej tej, w ramach której dane pomysły zostały opublikowane.

Mój pomysł został poddany edycji przez moderatora. Dlaczego?

Moderatorzy zawsze po zmianie statusu pomysłu na „niewidoczny” i wysyłają prywatną wiadomość do autora, w której szczegółowo wyjaśniają, które reguły zostały naruszone.


W jaki sposób mogę dodać opublikowane przeze mnie pomysły na mojego bloga?

Każdy pomysł posiada unikalny kod pozwalający na umieszczenie go na stronie internetowej - podobnie jak w przypadku materiałów na YouTube. Opracowaliśmy również specjalne widgety przeznaczone do tego celu.


Jak ukryć kod źródłowy opublikowanych przeze mnie analiz/strategii?

Kod każdej analizy/strategii podlega licencji typu open source (darmowy dostęp). Jeśli nie chcesz, aby inni mieli wgląd w Twój kod, nie publikuj go. Oferujemy możliwość publikacji skryptu z ograniczeniem dostępu wyłącznie dla wybranych użytkowników – tylko wyznaczeni przez Ciebie użytkownicy (ci, którym wyślesz zaproszenie) będą mieli wgląd w ten kod. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Kim są moderatorzy?

Moderatorzy to członkowie społeczności TradingView, którzy zdobyli zaufanie innych użytkowników oraz zespołu TradingView. Są to ochotnicy, ludzie pełni entuzjazmu i pasji do naszej społeczności, a ich celem jest pomoc innym użytkownikom. Jeśli macie jakieś pytania, śmiało możecie się z nimi skontaktować – na pewno Wam nie odmówią! Ale zanim to zrobicie, prosimy zapoznać się z 7 kwestiami, w których moderatorzy nie są w stanie Wam pomóc.

SubskrypcjeCzy oferujecie okres próbny?

Tak, możecie wypróbować wszystkie funkcje i narzędzia dostępne na platformie TradingView. Zachęcamy każdego użytkownika do wypróbowania subskrypcji Pro i bezpłatnego przetestowania naszych usług przed ich ewentualnym zakupem.

Czy okres próbny jest płatny?

Nie, nie pobieramy opłaty za zainicjowanie okresu próbnego. Po 1 miesiącu korzystania z platformy w ramach okresu próbnego plan ten automatycznie wygaśnie i subskrypcja zostanie odnowiona w postaci płatnego planu (będzie to ten sam pakiet, który był udostępniony w ramach okresu próbnego). Opłaty będą pobierane w ramach miesięcznego okresu rozliczeniowego – taryfy możesz sprawdzić tutaj. Po zakończeniu okresu próbnego nie będą pobierane żadne opłaty za pakiety danych rynkowych – chyba, że zdecydujesz się na wykupienie ich w formie dodatkowych subskrypcji. Jeśli chcesz uniknąć automatycznego pobierania opłat po zakończeniu okresu próbnego, będziesz musiał anulować subskrypcję w zakładce „Płatności” na Twoim koncie przed datą zakończenia okresu próbnego lub wykupić inny płatny plan. Zgodnie z naszą polityką nie oferujemy zwrotu środków wpłaconych w ramach opłaty aktywacyjnej lub opłaty miesięcznej.

Jakie metody płatności mam do wyboru w przypadku zakupu pakietu TradingView PRO?

Wszystkie usługi związane z opłatami dostarcza nam serwis PayPal. Honorujemy wszystkie główne karty kredytowe oraz płatność PayPal. Kilka z naszych subskrypcji może być nabyta przy użyciu bitcoinów. Gwarantujemy w pełni bezpieczne transakcje internetowe. Nie wystawiamy rachunków za przelewy bankowe.

W jakich walutach realizować można transakcje? Czy mogę płacić w walucie EUR/CAD/GBP/AUD/JPY/..?

Opłaty realizowane są wyłącznie w dolarach amerykańskich (USD). Jeśli posiadasz kartę bankową lub konto PayPal w innej walucie, z karty/konta PayPal pobrana zostanie kwota przeliczona na dolary. Przeliczenie dokonywane jest po aktualny kursie danego banku/serwisu PayPal.


Czy honorujecie bitcoiny?

Tak, opłaty za plan roczny można dokonywać za pomocą bitcoinów. Dane rynkowe i rozmaite dodatki wymagają dokonania płatności przy użyciu karty bankowej lub konta PayPal.


Czy oferujecie zniżki?

W przypadku niektórych z naszych subskrypcji zniżki naliczane zostają automatycznie jeśli użytkownik zdecydował się na dłuższy okres rozliczeniowy. Możesz sporo zaoszczędzić opłacając abonament na 12 czy 24 miesiące z góry.

 • Korzystając z naszej platformy w ramach okresu próbnego masz szansę na skorzystanie z oferty „Zniżka w ramach Wczesnego Dostępu”.

Oferta ta pozwala Ci na nabycie 12-miesięcznego planu subskrypcyjnego (tego samego, który oferowany jest w ramach okresu próbnego) z dużą zniżką. Wysokość zniżki może podlegać zmianie w trakcie trwania okresu próbnego. Oferta ta dostępna jest wyłącznie podczas trwania okresu próbnego dla wybranego planu płatnego. Jeśli skorzystasz z tej oferty, oznacz to zakończenie okresu próbnego i Twoje konto automatycznie przechodzi na plan płatny. Jeśli natomiast wybierzesz inny płatny plan bądź okres próbny dobiegnie końca, oferta ta automatycznie staje się niedostępna.

Na stronie z informacjami o gopro widnieją ceny $9.95, $19.95 i $39.95, dlaczego więc w momencie zapisywania się na subskrypcję pro wyświetlają się inne kwoty?

 • Miesięczny koszt PRO wynosi $9.95 pod warunkiem, że dokonasz wpłaty za 24 miesiące z góry, $12.95 w przypadku dokonania wpłaty za 12 miesięcy z góry. Decydując się na miesięczny okres rozliczeniowy, wysokość pojedynczej opłaty wynosi $14.95.
 • Miesięczny koszt PRO wynosi $19.95 pod warunkiem, że dokonasz wpłaty za 24 miesiące z góry, $24.95 w przypadku dokonania wpłaty za 12 miesięcy z góry. Decydując się na miesięczny okres rozliczeniowy, wysokość pojedynczej opłaty wynosi $29.95.
 • Miesięczny koszt PRO wynosi $39.95 pod warunkiem, że dokonasz wpłaty za 24 miesiące z góry, $49.95 w przypadku dokonania wpłaty za 12 miesięcy z góry. Decydując się na miesięczny okres rozliczeniowy, wysokość pojedynczej opłaty wynosi $59.95.


Gdzie mogę zasięgnąć więcej informacji dotyczących wszystkich oferowanych subskrypcji i ewentualnie wykupić jedną z nich?

Wszelkie informacje szczegółowe dotyczące każdej z płatnych subskrypcji można znaleźć na stronie GoPro.


Czy mogę dokonać zmiany okresu rozliczeniowego mojej subskrypcji?

Zmiany na dłuższy okres rozliczeniowy dokonać można w sekcji „płatności” na stronie profilowej. W przypadku chęci zmiany na krótszy okres rozliczeniowy należy anulować subskrypcję przed datą zakończenia obecnego cyklu rozliczeniowego i zapisać się na nową subskrypcję, już po dezaktywacji poprzedniej subskrypcji.


Czy mogę zapisać się na dodatkowe subskrypcje w dowolny momencie?

Każda z subskrypcji jest niezależna od pozostałych w kontekście cyklu rozliczeniowego. Subskrypcję można wykupić w dowolnym momencie.


Jak odnowić moją subskrypcję? Czy mogę zrobić to samodzielnie?

Opłaty za usługi pobierane są na początku okresu rozliczeniowego. Okres rozliczeniowy funkcjonuje w trybie ciągłym, co oznacza, że opłaty naliczane będą automatycznie do momentu anulowania subskrypcji przez użytkownika.


W jaki sposób mogę zmienić plan PRO na bardziej zaawansowany?

Swój aktualny plan możesz ulepszyć udając się na stronę GoPro lub wybierając zakładkę Konto i Płatności w Ustawieniach Profilu. Tam możesz wybrać interesujący Cię plan oraz formę płatności.

Co stanie się z pozostałymi dniami w ramach planu PRO po ulepszeniu pakietu?

Dni te zostaną uwzględnione w subskrypcji w postaci dodatkowych dni już w ramach nowego planu.

Otrzymałem nową kartę – jak mogę dodać ja do mojego profilu na platformie TradingView?

Zmiany danych karty bankowej lub konta PayPal dokonać można w dowolnym momencie w zakładce „Płatności” na profilu użytkownika – wystarczy udać się tam i kliknąć na ikonę „Zaktualizuj Metodę Płatności”.


Czy mogę zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie? Czy z rezygnacja wiążę się jakaś dodatkową opłatą?

Z subskrypcji zrezygnować można w dowolnym momencie. Anulowanie subskrypcji wiąże się z rezygnacją z kolejnych opłat, przy czym usługa pozostaje aktywna do momentu zakończenia się opłaconego już okresu rozliczeniowego. Za anulowanie subskrypcji nie jest pobierana żadna opłata.


W jaki sposób mogę anulować subskrypcję?

Jeśli chcesz zrezygnować z cyklicznych opłat, musisz anulować subskrypcję w ramach której naliczane są opłaty – dokonuje się tego w zakładce „Płatności” na profilu użytkownika. Nie oferujemy zwrotu środków wpłaconych w ramach opłat aktywacyjnych lub rozliczeń cyklicznych. Usługi będę dostępne do momentu zakończenia okresu obejmującego ostatnią płatność. Wiadomość elektroniczna (email) bądź zgłoszenie wysłane do pomocy technicznej z prośbą o anulowanie subskrypcji nie jest równoznaczne z rezygnacją z subskrypcji.


Jeśli anuluję subskrypcję, czy będę miał/a nadal dostęp do narzędzi i funkcji, za które zapłaciłam/em?

Jeśli subskrypcja zostanie anulowana przed końcem bieżącego okresu rozliczeniowego, nastąpi jej dezaktywacja, przy czym dostęp do usługi możliwy będzie aż do momentu zakończenia bieżącego okresu rozliczeniowego. Od momentu zakończenia okresu rozliczeniowego nie będą pobierane kolejne opłaty i usługa zostanie całkowicie zdezaktywowana.


Jaka jest Wasza polityka w odniesieniu do zwrotu wpłaconych środków?

Nie przewidujemy zwrotu środków wpłaconych w ramach opłaty aktywacyjnej za subskrypcję lub opłaty miesięcznej. Oto dlaczego – zakupienie pakietu a następnie jego anulowanie + zwrot środków to strata czasu, energii oraz koszty związane z obsługą zarówno dla klienta, jaki i dla TradingView. Aby wyeliminować tego typu straty wprowadziliśmy program OKRES PRÓBNY, umożliwiający użytkownikom sprawdzenie zaawansowanych pakietów – przy czym należy mieć na uwadze, ze to na kliencie spoczywa odpowiedzialność za złożenie na czas ewentualnej rezygnacji z okresu próbnego. Każdy z naszych pakietów jest automatycznie odnawiany, ale klienci mogą zrezygnować z pakietu w dowolnym momencie. Jeśli dokonasz zakupu zaawansowanego pakietu lub nie dokonasz anulacji okresu próbnego domniemywa się, iż zgadasz się z powyższymi warunkami i akceptujesz brak zwrotu środków. Oferujemy zwrot środków dla posiadaczy rocznych lub 2-rocznych okresów rozliczeniowych. Jeśli automatycznie zostaną potrącone Ci środki w ramach abonamentu rocznego (lub 2-letniego) masz 7 dni kalendarzowych od momentu naliczenia opłaty na wysłanie do nas wiadomości na adres finance@tradingview.com. Jeśli tego nie zrobisz, nasz system potraktuje opłatę jako zrealizowaną i środki nie zostaną zwrócone.


Nie miałem możliwości anulowania subskrypcji na czas. Czy mogę jeszcze otrzymać zwrot środków?

Z każdą subskrypcją Pro wiąże się rezerwacja zasobów na usługę w chmurze, oferowaną np. przez Amazon w postaci usługi AWS. Kosztuje nas to pieniądze i dlatego oferujmy wyłącznie 1 bezpłatny miesiąc użytkowania planu. Jeśli subskrypcja zostanie odnowiona, nie przewidujemy zwrotu środków by uniknąć dodatkowych kosztów. Dziękujemy za wyrozumiałość.


Czy mogę moją subskrypcję zredukować do niższego pakietu?

Funkcja zmiany poziomu subskrypcji na niższy nie jest dostępna na platformie TradingView.Dane rynkoweDo jakich danych rynkowych otrzymam dostęp w ramach planu w wersji PRO?

Pakiety w wersji Pro / Pro Plus / Premium nie oferują dostępu do dodatkowych danych rynkowych. Jeśli nie wykupisz subskrypcji na dodatkowe dane rynkowe, będziesz miał dostęp do tych samych danych, co posiadacze kont podstawowych. Lista wszystkich dostępnych giełd, subskrypcji i opłat dostępna jest tutaj. Różnica pomiędzy wersją PRO a darmowe dotyczy wyłącznie szybkości przesyłu danych.

Czy mogę wypróbować bezpłatnie dostępne rynki?

Tak, wystarczy zapisać się na okres próbny na stronie GoPro. Proszę mieć na uwadze, że po zakończeniu okresu próbnego dostęp do oficjalnych danych w czasie rzeczywistym wymagać będzie wykupienia odpowiedniej subskrypcji.

Po zakończeniu okresu próbnego nie mam dostępu do danych rynkowych, choć opłaciłem plan Pro. Dlaczego?

Wynika to z faktu, iż pakiet Pro nie oferuje takiego dostępu. Pakiet ten oferuje dostęp do zestawu narzędzi i funkcji. Dostęp do dodatkowych danych rynkowych wiązał się z posiadaniem aktywnego okresu próbnego. Po zakończeniu tego okresu wymagany jest zakup subskrypcji oferujących dodatkowe dane rynkowe. Każdy użytkownik decydujący się na okres próbny otrzymał stosowną informację dotyczącą tej kwestii.


W jaki sposób mogę uzyskać dostęp w czasie rzeczywistym do oficjalnych dany z sesji dziennej wraz z ich aktualizacją na moich wykresach?

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do oficjalnych danych w czasie rzeczywistym i informacji z sesji dziennych na najpopularniejszych giełdach takich jak NYSE, ARCA & MKT, NASDAQ, NYSE, CME Group, rynków pozagiełdowych (OTC), MOEX, BSE czy LSE musisz być posiadaczem dodatkowych płatnych subskrypcji przeznaczonych dla konkretnych rynków.

Czy płatny dostęp do giełd działa również z widgetem TradingView?

Nasz widget jest całkowicie odrębnym produktem. Subskrypcje na dane rynkowe dotyczą wyłącznie naszych wykresów internetowych. Wszelkie dane dostępne za pomocą widgetów są w pełni darmowe.


Niektóre rynki nie są dostępne za pomocą widgeta. Dlaczego?

Niektóre symbole i sesje mogą nie być dostępne za pomocą widgeta - jest to uwarunkowane regulaminem danej giełdy.


Potrzebuję wyłącznie oficjalne dane rynkowe. Czy otrzymam do nich dostęp posiadając konto darmowe?

Wymagane jest konto płatne. Subskrypcji na dane rynkowe nie da się wykupić posiadając darmowe konto.


Czy darmowe konto posiada jakieś ograniczenia dotyczące danych rynkowych?

W przypadku konta darmowego odświeżanie danych rynkowych odbywa się co 1 sekundę. Ograniczenie to nie dotyczy subskrypcji Pro, w przypadku której dane są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Pakiet Pro różni się również ilością dostępnych danych rynkowych.

Czy oferujecie listę dostępnych symboli? Jak mogę dowiedzieć się, która subskrypcja wymagana jest do konkretnego symbolu?

Nie posiadamy listy symboli dostępnej na stronie TradingView, ale oferujemy potężne narzędzie do wyszukiwania stosujące odpowiednie filtry kategorii i giełd. Wystarczy wpisać nazwę skrótową lub nazwę symbolu w pasku wyszukiwania, a wyświetlą się wszystkie symbole pasujące do wyszukiwanej frazy.


Dane rynkowe są widoczne na wykresach TradingView i innych stronach internetowych. Dlaczego nie są one dostępne na stronie www.tradingview.com?

Wiele źródeł internetowych takich jak www.investing.com czy www.euronext.com korzysta z naszej biblioteki do tworzenia wykresów (precyzyjniej – korzystają bezpośrednio z naszych wykresów), przy czym dostarczają oni do nich informacje z własnej bazy danych. Produkt z którego korzystają opisany jest tutaj.

Otrzymuje dane od swojego brokera. Czy mogę użyć ich na TradingView bez uiszczania dodatkowej opłaty?

Jeśli jesteś posiadaczem konta działającego w oparciu o internetowe API CQG Continuum, FXCM, OANDA lub FOREX.com, nabywając subskrypcję (na stronie GoPro lub na panelu tradingowym po wykresem TradingView) wystarczy, że podasz dane do weryfikacji swego konta. Po udanej weryfikacji otrzymasz dostęp do danych dziennych w czasie rzeczywistym.

Czy mogę ustawić na TradingView pobieranie danych z innego źródła niż domyślne?

Nie jest możliwe przesyłanie danych z bezpośrednio z plików ani korzystanie z innego źródła danych na TradingView. Pracujemy bezustannie nad dodawaniem nowych rynków oraz obsługą brakujący sesji do istniejących już giełd.


Dlaczego pokazuje mi się komunikat, że korzystam z danych z Cboe BZX?

Dostarczane są dane z Cboe BZX, gdyż konta w wersji Pro/Pro Plus/Premium same w sobie nie oferują danych z giełd głównych – dane te pobierane są z Cboe BZX. Komunikaty tego typu prezentowane są użytkownikom sporadycznie w celach informacyjnych, aby unikną nieporozumień odnośnie źródła danych. Jeśli potrzebujesz danych bezpośrednio z giełd, musisz wykupić subskrypcje na dodatkowe dane rynkowe.


Co to jest Cboe BZX? Dlaczego dane z tego źródła są bezpłatne?

Cboe BZX to giełda cyfrowa, która udostępnia użytkownikom nieodpłatnie dane w czasie rzeczywistym. Dane te różnią się nieznacznie do „oficjalnych” danych z giełd – wolumen podawany jest w przybliżeniu, a notowania są aktualizowane z mniejszą częstotliwością.


Ile danych historycznych jest dostępnych na wykresach?

Nasze wykresy mają limity ilości dostępnych słupków (świec). Na wykresach dziennych limit ten wynosi 5000 świec i dotyczy on wszystkich użytkowników kont darmowych. Posiadacze kont w wersji Pro/Pro Plus/Premium mogą zastosować do 10000 słupków (świec) na wykresach. Na naszych wykresach opartych na danych z określonego dnia wyświetlane są wszystkie informacje dostarczone przez naszych dostawców danych. Klikając na ikonę „Wszystkie” znajdującą się pod wykresem pozwoli Ci sprawdzić, ile danych dotyczących konkretnego symbolu jest dostępnych na TradingView.WykresyGdzie mogę znaleźć narzędzia typu fibonacci?

Wszystkie narzędzia typu fibonacii dostępne są z poziomu pasku narzędzi wykresu, w menu rysowania. Do wykresu możesz dodać do 10 schematów/rysunków bazujących na metodzie fibonacci, co pozwoli uczynić analizę wykresu rzetelniejszą i dostarczającą większej ilości informacji. Uwaga: skrót Fib oznacza Fibonacci.AlertyCzy jest jakiś limit dotyczący ilość możliwych do ustawienia alertów?

Maksymalna ilość aktywnych alertów zależy od typu posiadanego konta. Informacje o konkretnych liczbach można znaleźć w tabeli porównawczej. Obecnie (czerwiec 2017 roku) nie oferujemy już nielimitowej liczby alertów. Wprawdzie wpis na blogu TradingView z dnia 20 kwietnia 2017 roku przedstawił informacje o planowanym wprowadzeniu nielimitowanej liczby alertów, niemniej na dzień obecny plan Pro przewiduje do 10 alertów.

Czy istnieje możliwość otrzymywania SMS w momencie uruchomienia się alertu?

Tak. Aby otrzymywać alerty na swój telefon w postaci wiadomości tekstowej (SMS), potrzebne jest posiadanie specjalnego adresu mailowego, który umożliwia przekierowanie wiadomości na telefon za pośrednictwem sieci internetowej (pozwala to na zaoszczędzenie na opłatach). Pod adresem www.emailtextmessages.com można znaleźć listę dostawców z Stanów Zjednoczonych i Kanady oferujących taką usługę. Nie jest to oczywiście jedyna taka lista – wyszukiwarka Google pomoże Ci znaleźć inne. Utworzony adres mailowy należy wprowadzić w polu "SMS E-mail", znajdującym się na profilu użytkownika. W momencie aktywacji alertu, na podany adres zostanie wysłana wiadomość, którą następnie dostawca prześle w postaci SMS-a na Twój telefon. Ta funkcja dostępna jest dla każdego użytkownika platformy.

Czy możliwe jest wysyłanie alertów za pomocą skryptu Pine po odpowiednim skonfigurowaniu go?

Nie, ale pracujemy nad tym. Alerty tak czy inaczej muszą być ręcznie ustawione na wykresie. Można skorzystać z funkcji warunki dla alertów w celu stworzenia własnego alertu za pomocą Edytora Pine, a następnie dodać go do wykresu. Proszę mieć na uwadze, że taki typ alertu nie będzie wyświetlany na bezpośrednio na wykresie, lecz wyłącznie w Pine i nie będzie on wysyłał powiadomień SMS lub Email-SMS.

W jaki sposób mogę stworzyć własny warunek dla alertów?

Istnieje możliwość stworzenia przy użyciu Pine własnej analizy uwzględniającej wybrany warunek i zastosować ten warunek jako podstawę do generowania alertów. Więcej informacji znajdziesz tutaj.TradingCzy TradingView świadczy usługi brokerskie?

Nie - TradingView to platforma internetowa przeznaczona dla traderów i inwestorów, oferująca wykresy i usługi tradingowe z elementami sieci społecznościowej. Nie oferujemy usług brokerskich, ale istnieje możliwość podpięcia konta brokerskiego i handlowania z użyciem naszych wykresów.


Czy oferujecie symulacje tradingowe (paper-trading)?

Tak, wystarczy otworzyć panel tradingowy znajdujący się u dołu wykresu i wybrać „trading symulowany na TradingView”. Należy mieć na uwadze, że trading symulowany wymaga posiadania wykresu z danymi w czasie rzeczywistym. Zindywidualizowane wykresy z widełkami cenowymi i pary bitcoinów nie mogą być podstawą przy składaniu zleceń. Zlecenia nie są przekazywanie żadnemu brokerowi, lecz są rejestrowane na naszych serwerach.


Czy mogę poćwiczy z moim brokerem na koncie demo?

Tak, zarówno rzeczywiste konta brokerskie jak i w wersji demo mogą być podpięte do panelu tradingowego.


W jaki sposób mogę utworzyć konto w wersji demo?

Na jakie ryzyko jestem narażony?

Zalecamy udać się pod ten link i zapoznać się z ryzykiem przed składaniem zleceń na koncie brokerskim.


Usługi jakich brokerów są aktualnie obsługiwane?

Czy dostępne są instrumenty zabezpieczenia ryzyka (hedging)?

Nic nie stoi na przeszkodzie w otwieraniu pozycji zarówno długich jak i krótkich (oddzielnie) w tym samym czasie, ale wymaga to odpowiednich ustawień po stronie brokera.


Na jakich rynkach mogę handlować?

To zależy od rodzaju konta brokerskiego. Poniższe kategorie są skonfigurowane pod trading na naszych wykresach. Trading można prowadzić za pośrednictwem obsługiwanych przez nas brokerów. Można także skorzystać z naszego symulatora tradingowego w celach treningowych – aby móc skorzystać z tej opcji, wykres musi posługiwać się danymi w czasie rzeczywistym.


Nie mogę znaleźć opcji kroczącego zlecenie dla zminimalizowania strat? Gdzie ona się znajduje?

Opcja „zlecenie dla zminimalizowania strat” (Trailing Stop Loss) nie jest dostępna na TradingView, ale pracujemy nad jej dodaniem.Analizy i StrategieJaka jest różnica pomiędzy analizą (studium) a strategią?

Strategia służy do realnego składania zleceń (weryfikacja historyczna), natomiast analiza służy wyłącznie to celów badawczych.


Jak zaimportować moje analizy z innego oprogramowania do TradingView?

Nie jest to możliwe. Wyłącznie analizy/strategie stworzone w Pine mogą być stosowane na platformie TradingView. Oznacza to, że będzie konieczne odtworzenie kodu w Edytorze Pine, skompilowanie go i zaimplementowanie na wykresach.

Czy oferujecie pomoc w konwersji kodu (na Pine)?

Staramy się z całych sił stworzyć najlepszy produkt dostępny na rynku, dlatego też skupiamy się na jego funkcjach, dając szansę użytkownikom na zapełnienie go treścią. W tej kwestii sugerujemy skontaktowanie się z programistami zajmującymi się w ramach naszej społeczności analizami.


W jaki sposób mogę wyszukać analizy i strategie na TradingView?

Klikając ikonę Wskaźnik i wprowadzając słowo kluczowe lub nazwę szukanej analizy/strategii. Wyświetli się lista standardowych oraz stworzonych przez użytkowników wskaźników i strategii nawiązujących do szukanej frazy. Jeśli żadne z nich Tobie nie odpowiada, możesz stworzyć własne narzędzie przy użyciu języka skryptowego Pine.


W jaki sposób mogę obejrzeć kod źródłowy analizy/strategii?

 • Skrypty standardowe (wbudowane). Kod źródłowy standardowej analizy/strategii można obejrzeć w zakładce Edytor Pine, znajdującej się poniżej wykresu, po uprzednim kliknięciu na ikonę „Nowy” i wybraniu interesującego nas skryptu.
 • Analizy i strategie stworzone przez użytkowników znajdujące się w ogólnodostępnej Bibliotece. Po zaaplikowaniu skryptu do wykresu i kliknięciu na ikonę {} znajdującą się w objaśnieniu skryptu (prawy górny róg wykresu) wyświetli się kod źródłowy.


Niektóre z analiz nie są dostępne w Edytorze Pine. Czy mogę obejrzeć ich kod źródłowy?

Jeśli skrypt nie jest widoczny po kliknięciu na ikonę „Nowy” w Edytorze Pine oznacza to, że kod nie został napisany w języku Pine, ale został zaimplementowany po stronie serwera i stąd kod źródłowy nie jest widoczny. Zwracamy uwagę, że stosujemy się do rozwiązań zgodnych ze standardami branżowymi.


Jak skonfigurować i rozpocząć trading zautomatyzowany w oparciu o określoną strategię przy użyciu konta brokerskiego?

Trading w oparciu o strategię ograniczony jest wyłącznie do weryfikacji historycznej. Trading zautomatyzowany nie jest dostępny obecnie na TradingView. Dziękujemy za wyrozumiałość.Pomoc technicznaNa jakie wsparcie techniczne mogę liczyć?

Zakres wsparcia zależy od typu posiadanego konta.


Konto bezpłatne

Bezustannie pracujemy na usprawnieniem poniższych funkcji:

 • FAQ.
 • strona TradingView Wiki.
 • materiały wideo.
 • Przewodnik po naszych produktach: po otworzeniu wykresu w lewym dolnym rogu znajduje się ikona „?” - po kliknięciu na nią należy wybrać opcję „uruchom przewodnik po produkcie”.
 • Każdy użytkownik może przesyłać nam zgłoszenia dotyczące problemów z poziomu interfejsu TradingView. Proszę mieć na uwadze, że nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie zgłoszenia, ale gwarantujemy, że nasz zespół wsparcia technicznego analizuje każde z nich. Każdy problem użytkownika staramy się rozwiązać i udzielić mu odwiedzi wraz z rozwiązaniem problemu. Zastrzegamy, że posiadaczom kont podstawowych nie zostaną udzielone odpowiedzi na pytania, które znaleźć można w FAQ-u lub w innym dostępnym miejscu. Posiadanie subskrypcji na plan Pro wiąże się z szybszymi odpowiedziami z strony wsparcia technicznego.

Konto Pro lub Pro Plus

Oprócz materiałów dostępnych dla wszystkich użytkowników dodatkowo zapewniamy następujące udogodnienia:Konto Premium

 • Priorytetowe wsparcie mailowe. Godziny pracy: poniedziałek – piątek (4 -15 EST). Średni czas odpowiedzi to 15 minut.
 • Dedykowane wparcie telefoniczne. Godziny pracy: poniedziałek – piątek (7 -15 EST).


Mam propozycję dodania nowej funkcji. Z kim powinienem się skontaktować?

Proszę dodać swój pomysł wraz z opisem zastosowania na forum GetSatisfaction i pozwól, niech inni użytkownicy zagłosują na Twój pomysł. Wszystkie pomysły są oceniane przez naszych kierowników projektów i programistów. Proszę pamiętać, że w ramach wspomnianego powyżej forum nie udzielamy odpowiedzi na Wasze pytania, ani nie rozwiązujemy Waszych problemów. Dziękujemy za zrozumienie.

Widgety, biblioteka wykresów oraz terminal tradingowyWidget nie pokazuje danych dostępnych na moim wykresie TradingView. Dlaczego?

Niektóre rynki są niedostępne z poziomu widgetów, inne posiadają opóźnienie aktualizacji danych wynoszące od 10 do 15 minut, a jeszcze inne operują w oparciu od dane z końca dnia (w zależności od regulaminu danej giełdy).


Dane które mi są potrzebne mogę znaleźć na innych serwisach, ale nie na TradingView. Dlaczego www.tradingview.com/chart nie posiada tych danych?

Inne serwisy korzystają z naszej biblioteki wykresów, ale używają własnego źródła danych do tych wykresów. Jest to oddzielny produkt, nasze subskrypcje nie maja z nim nic wspólnego. Produkt ten nie posiada własnego źródła danych, jest to tylko wykres.

Mój broker korzysta z waszych wykresów. Czy mogę dane od brokera podpiąć pod www.tradingview.com/chart ?

Twój broker nabył nasz terminal tradingowy. Jest to produkt podobny do naszej biblioteki wykresów z tą różnicą, że posiada funkcje tradingowe: terminal tradingowy i nasza platforma internetowa to dwa odrębne produkty. Lista obsługiwanych rynków dostępna jest tutaj.