Sypool

Haftalık Piyasa Özeti ETH

Long
COINBASE:ETHUSD   Ethereum
Geçen hafta piyasanın heyecanı Yeniden Alım ve Puan sektörleri etrafında dönüyordu. Birçok balina ETH satın alır ve EigenLayer gibi yeniden alım protokollerine katılır. Bu durum Ethereum, Optimism, Arbtirum ve diğer zincirlerin popülaritesini artırdı ve ETH'nin fiyatı da arttı. ETH'nin bağımsız piyasadan çıkmasına izin verin. BTC ekosisteminde Merlin Chain'in taahhüdü BTC'yi harekete geçirdi. Bu aynı zamanda çok ilginç bir olguya da yol açtı: Glassnode'dan şifreleme pazarına giderek daha fazla fon aktığını, ancak bunların CEX'e akmadığını, ancak staking veya re-staking, HODL'ye girmiş olabileceğini fark ettik.

ETH Şubat ayında neredeyse sabit bir eğimle yükseliyor. ARB ve OP'nin yükselişine tamamen öncülük etmek nadir olduğundan bu zamanı yeniden alım dalgası olarak tanımlıyoruz.

Günlük seviyede ETH şüphesiz yükseliş eğilimini sürdürüyor. WTA göstergesi balinaların büyük ölçekte ortaya çıktığını gösteriyor, önemli olmasa da BTC'den daha iyi durumda.


4 saatlik seviyede, WTA göstergesinde ETH yükselirken hemen hemen her yükseliş yükselişinde balinaların göründüğünü görebiliriz. ME göstergesi yükseliş eğilimini sürdürüyor.

Özetlemek gerekirse ETH’nin yükselişinin burada bitme ihtimalinin düşük olduğuna inanıyoruz. Geçen haftanın direnç seviyesi 3300 ve destek seviyesi 2700'ü koruyoruz.

Yasal Uyarı: Senaryodaki hiçbir şey yatırım tavsiyesi teşkil etmez. Bu senaryo, piyasa koşullarının nesnel bir ifadesidir ve herhangi bir kripto para birimini satma teklifi veya satın alma talebi olarak değerlendirilmemelidir.

Komut dosyasında yer alan bilgilere dayalı olarak verilecek her türlü karar yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır. Yapılan veya yapılacak her türlü yatırım, mali durumunuz ve hedefleriniz ışığında bağımsız olarak analiz edilmelidir.

Disclaimer

The information and publications are not meant to be, and do not constitute, financial, investment, trading, or other types of advice or recommendations supplied or endorsed by TradingView. Read more in the Terms of Use.