February 19, 2019
Więcej skal cenowych, oznacza więcej możliwości analizy rynku.

Pomyśl o 2 skalach cenowych jako 2 wieże strażnicze przy wejściu do fortecy analizy technicznej. Teraz możesz używać jednocześnie do 8 skal cenowych na jednym wykresie!

Jak dodać 1 dodatkową skalę ceny do wykresu?

Nowa skala cen jest dodawana automatycznie po wystąpieniu jednego z następujących zdarzeń:

  • Dodawany jest dodatkowy symbol (Porównaj -> Dodaj symbol (Nałóż symbol na główny wykres)),
  • Wskaźnik jest przeciągnięty do nowego panelu,
  • Wskaźnik lub inny symbol jest dołączany do nowej skali cen za pośrednictwem menu kontekstowego.

Kiedy wszystkie 8 skal cenowych zostaną wykorzystane, wszystkie nowo utworzone symbole lub wskaźniki będą tworzone bez powiązania z określoną skalą cen (Brak skali).

Widoczność skali ceny jest teraz automatycznie dostosowywana.

Kiedy symbol / wskaźnik jest powiązany ze skalą ceny, skala jest zawsze widoczna. Jedynym sposobem na ukrycie tego jest usunięcie wszystkiego, co jest z nim związane. Oznacza to, że nie będzie żadnych utraconych analiz lub pojedynczych skal cenowych. Aby mieć pewność, że nic nie zginie w przyszłości, usunęliśmy opcję ukrywania / wyświetlania skal (Skala z prawej strony / Skala z lewej strony) z menu kontekstowego skali ceny.

Dostosowanie skali cen jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek – przycisk parametru skali znajduje się bezpośrednio na samej skali.

Przesuneliśmy przycisk właściwości nieco wyżej – umieściliśmy go na samej skali. Każda skala cenowa ma teraz własny przycisk zmiany i własne ustawienia. Dość intuicyjny i łatwy w regulacji.

https://i.imgur.com/wVgkrfG.png

Jak odróżnić skale cenowe?

Jak wspomniano wcześniej, istnieje teraz możliwość stworzenia wielu skal cenowych. Prawdopodobnie zastanawiasz się jak odróżnić jedną skalę cenową od drugiej. Nie musisz się martwić, ponieważ o tym też pomyśleliśmy!

W przypadku więcej niż jednej skali, każda z nich jest oznaczona literą (miejsce, w którym pojawiała się ikona koła zębatego) w kolejności alfabetycznej.

https://i.imgur.com/WZjkQ5O.png

Po najechaniu myszą na literę, ikona koła zębatego zostanie wyświetlona jeszcze raz. Pozwoli to na dostosowanie ustawień skali ceny głównego symbolu.

Aby uchronić Cię przed zgadywaniem, umieściliśmy kursor nad nazwą osi i wyświetlamy etykietę z listą danych dla wybranej osi.

https://i.imgur.com/Wgx26tS.png

Możesz także przypisać skalę dla dowolnego wskaźnika lub symbolu za pośrednictwem menu kontekstowego tak jak poprzednio, ale tym razem dodaliśmy więcej opcji.
https://s3.amazonaws.com/cdn.freshdesk.com/data/helpdesk/attachments/production/43025149812/original/7LBK-j1QgPNdLKpsC_4VHLyRUHHDTFySKQ.gif?1549619438

Wybierz lokalizację skali, która najlepiej Ci odpowiada.

Pomyśleliśmy, że chcielibyście mieć możliwość pozycjonowania osi zgodnie z własnymi preferencjami. Przejdź do Ustawień -> Skale -> Umiejscowienie Skali aby to zrobić. To ustawienie pozwoli także zmienić lokalizację istniejących osi.
https://s3.amazonaws.com/cdn.freshdesk.com/data/helpdesk/attachments/production/43025190256/original/JvjhUv3IpHPguH43hZcVcklDITHxQUf9_A.gif?1549630970

 

Skale zajmują dużo miejsca, co z kolei może powodować trudności podczas przeglądania wykresów na urządzeniach mobilnych. Pomyśleliśmy o tym i stworzyliśmy tryb mobilny, który pozwala zobaczyć tylko 1 skalę cenową (tę, która jest związana z głównym symbolem).

Wszystkie pozostałe skale będą ukryte, ale pozostaną dostępne w pełnej wersji platformy.

Cieszy nas, że używasz TradingView i korzystasz z naszych narzędzi https://i.imgur.com/8RpxAjf.png

Najszybszy sposób na śledzenie rynków

Otwórz wykres