August 13, 2020
Pine Script Artık Her Zamankinden Daha Hızlı

TradingView’de, kullanıcı deneyimini olabildiğince hızlı ve rahat hale getirmek için her zaman iyileştirmeye çalışıyoruz.

Pine Script’i, özellikle de bir komut dosyası derlemek için gereken süreyi optimize etmek için çok çalıştık. En son değişikliklerimizden bazılarıyla, Pine göstergeleri ve stratejileri için derleme hızı önemli ölçüde arttı. Bugün, test sonuçlarımız, test için kullanılan komut dosyalarının optimizasyon öncesine göre ortalama olarak 1,5 ila 2 kat daha hızlı derlendiğini göstermektedir.

Değişiklikler panonun her yerine uygulanır, bu nedenle bu optimizasyon yazıldıkları Pine sürümüne bakılmaksızın tüm komut dosyalarını etkiler. Elbette, bu, genellikle derlemesi oldukça zaman alan karmaşık ve mükemmel göstergeler yapmaktan hoşlananlarınız için çok dikkat çekici olacaktır. Bu uzun bekleme sürelerine veda edin – daha büyük ve daha iyisini geliştiriyoruz.

Bu güncellemeden memnun kaldığınızı umuyoruz ve nasıl iyileştirebileceğimize dair görüşlerinizi dört gözle bekliyoruz. Bize gelecekte ne aradığınızı söyleyin, biz de bunu sonraki güncellemelerimize dahil etmek için çalışalım. Şimdilik, Pine’ın en son optimizasyonunun keyfini çıkarın ve bize düşüncelerinizi bildirin.

Piyasaları takip etmenin en hızlı yolu

Grafiği Açın