July 6, 2020
Teraz na TradingView dostępne są wskaźniki do wyszukiwania formacji świecowych

Na naszej platformie można teraz znaleźć wiele nowych wskaźników Pine dostępnych w zakładce Formacje świecowe. Formacje Świecowe są wykorzystywane w analizie technicznej do przewidywania przyszłych ruchów cen.

Wykresy świecowe po raz pierwszy pojawiły się w Japonii w XVIII wieku i do dziś są używane przez miliony traderów. Chociaż ruchy takich wykresów często wydają się przypadkowe, czasami tworzą one formacje, które traderzy wykorzystują do analizy technicznej.

Formacje dzielą się na sygnały bycze i niedźwiedzie. Formacje bycze wskazują, że cena danego aktywa prawdopodobnie wzrośnie, podczas gdy formacje niedźwiedzie wskazują, że cena prawdopodobnie spadnie.

Aby dodać do wykresu wskaźniki formacji świecowych, otwórz menu Wskaźniki i Strategie. Następnie przejdź do zakładki Formacje świecowe, gdzie zobaczysz listę wszystkich wskaźników dostępnych w tej kategorii.

Jeśli wskaźnik znajdzie formację świecową, na wykresie pojawi się specjalna etykieta: niebieska dla wskaźników byczych, czerwona dla niedźwiedzich lub szara dla wskaźników, które mogą pokazywać sygnały zarówno bycze jak i niedźwiedzie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnej formacji świecowej, wystarczy najechać kursorem na etykietę i przeczytać informacje, które pojawią się w wyskakującym okienku podpowiedzi. Zobacz przykład na poniższym obrazku.

Wskaźniki wyszukiwania formacji świecowych współpracują z systemem alertów, więc jeśli chcesz otrzymywać powiadomienie za każdym razem, gdy na wykresie pojawi się formacja świecowa, możesz utworzyć nowy alert poprzez menu Utwórz alert. W tym celu należy dodać wskaźnik do wykresu, a następnie wybrać go jako warunek alertu, jak pokazano na obrazku poniżej.

Mamy nadzieję, że podoba Ci się ta aktualizacja i czekamy na Twoje komentarze i opinie. Cenimy Wasze sugestie i często na ich podstawie decydujemy o dodaniu nowych funkcji i rynków. Dziękujemy za wybranie TradingView!

Najszybszy sposób na śledzenie rynków

Otwórz wykres