July 6, 2020
Mumluk Desenlerini Arayacak Göstergelerimiz Var

Mumluk Desenleri altında platformumuzda çeşitli yeni Pine göstergeleri bulmak artık mümkün. Mum Grafikleri, gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek için teknik analizde kullanılır.

Mumluk grafikleri ilk olarak 18. yüzyılda Japonya’da ortaya çıktı ve bugün hala milyonlarca yatırımcı tarafından kullanılıyor. Bu tür grafiklerin hareketleri genellikle rastgele görünse de, bazen yatırımcıların teknik analiz için kullandığı kalıplar oluştururlar.

Bu modeller yükseliş ve yükseliş sinyalleri arasında bölünmüştür. Boğa kalıpları, bir menkul kıymetin fiyatının artacağını, düşüş eğilimi ise menkul kıymetin fiyatının düşeceğini gösterir.

Grafiğe mum paterni göstergeleri eklemek için devam edin ve Göstergeler ve Stratejiler menüsünü açın. Oradan, şu anda bu kategoride bulunan tüm göstergelerin bir listesini görmek için Mumluk Desenleri sekmesine gidin. Oradan hangi desen göstergelerini kullanmak istediğinizi seçin.

Gösterge bir mumluk deseni bulunursa, grafikte özel bir etiket görünecektir: Boğa göstergeleri için mavi, Ayı göstergeleri için kırmızı veya Hem Boğa hem de Ayı sinyallerini gösterebilen göstergeler için gri.

Öne çıkan mumluk deseni hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, yer işaretini işaretleyin ve araç ipucunda listelenen açılır pencere bilgilerini okuyun. Örnek olarak aşağıdaki resme bakın.

Mum paterni arama göstergeleri alarm sistemiyle birlikte çalışır, bu nedenle grafikte her mum paterninde bir bildirim almak istiyorsanız, Uyarı Oluştur menümüzden yeni bir alarm oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için, grafiğe bir gösterge eklemeniz ve ardından aşağıdaki resimde gösterildiği gibi bir alarm koşulu olarak seçmeniz gerekir.

Bu güncellemeden memnun kaldığınızı umuyoruz ve yorumlarınızı ve geri bildirimlerinizi bekliyoruz. Önerilerinize değer veriyoruz ve daha sonra üretmeyi seçtiğimiz şeyler üzerinde büyük bir etkisi var, bu yüzden önerilerinize lütfen devam edin

Piyasaları takip etmenin en hızlı yolu

Grafiği Açın