April 6, 2020
Jak chronić swoje konto

W TradingView robimy wiele, aby chronić konta naszych użytkowników. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa muszą być podjęte przez użytkownika. Oto kilka wskazówek, które możesz wykorzystać teraz, aby uczynić swoje konto na TradingView tak bezpiecznym, jak to tylko możliwe:

  • Nie należy używać tego samego hasła dla wszystkich stron i aplikacji. Jeśli tak robisz, wyciek w jednej witrynie może oznaczać, że hakerzy uzyskają dostęp do wszystkich witryn i aplikacji, z których korzystasz. Używając różnych haseł, możesz tego łatwo uniknąć. Nie musisz znać wszystkich haseł na pamięć — użyj menedżerów haseł w przeglądarce, systemie operacyjnym lub specjalnej aplikacji czy usłudze.
  • Używaj silnych haseł. Twoje hasło powinno być trudne do odgadnięcia, zarówno dla potencjalnych hakerów, jak i innych komputerów. Zalecamy użycie losowo wygenerowanego hasła o długości 12 lub więcej znaków. To bardzo proste, jeżeli używasz menedżera haseł. Jeżeli sam wymyślasz hasło, pamiętaj, że długość jest ważniejsza niż znaki specjalne (np. @,#,!,/,<,?,%). Więcej informacji w poniższym komiksie:

Autor obrazka: Randall Munroe

  • Sprawdź, czy nie ma wycieków. Skorzystaj z popularnych stron i usług, żeby sprawdzić czy Twoje konto jest bezpieczne. W Google Chrome możesz skorzystać z ochrony przed wyłudzaniem informacji (Predictive Phishing Protection) lub wypróbować Firefox Monitor albo haveibeenpwned.com. Niezwłocznie po uzyskaniu informacji o naruszeniu konta/maila i/lub hasła powinieneś zmienić swoje hasło.
  • Unikaj wprowadzania hasła w witrynach stron trzecich. Nigdy nie używaj hasła z konta TradingView do uwierzytelniania w innych witrynach lub usługach.
  • Sprawdzaj adres URL. Zawsze sprawdzaj pasek adresu przeglądarki. Nasza strona internetowa znajduje się tylko na domenie tradingview.com i subdomenach takich jak pl.tradingview.com. Jeśli nie jest to adres URL strony internetowej, który jest wyświetlany, wyjdź natychmiast i sprawdź, czy Twoje informacje są chronione.
  • Używaj naszej aplikacji. Korzystaj z naszej oficjalnej aplikacji TradingView, aby uniknąć wszelkich wycieków danych. Nasza aplikacja mobilna jest dostępna w Google Play na Androida i App Store na iOS.
  • Postaw na niezawodność. Aby chronić swoje dane, korzystaj z niezawodnych rozwiązań antywirusowych (znanych również jako oprogramowanie antywirusowe).
  • Nie ulegaj oszustom. Jeśli Twoje konto na TradingView zostało zhakowane, nie płać oszustom, nawet jeżeli obiecują je zwrócić za opłatą. Tutaj znajdziesz instrukcje, jak odzyskać dostęp do swojego konta na TradingView.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zabezpieczyć konto i że każdą radę potraktujesz poważnie. Twoje bezpieczeństwo jest dla nas ważne. Jeśli znasz kogoś, kto skorzystałby na przeczytaniu tego artykułu, prześlij mu go.

Dziękujemy za czas poświęcony na czytanie,

Zespół ds. zabezpieczeń TradingView

Najszybszy sposób na śledzenie rynków

Otwórz wykres