Nasz Pine Script® Editor jest coraz lepszy

Jun 15, 2023

Kiedy przedstawiliśmy Wam nasz nowy Edytor w zeszłym roku powiedzieliśmy, że dzięki temu możliwe będzie wprowadzenie znacznie większej liczby funkcji i robimy to od tamtej pory nieustannie. Przyjrzyjmy się kilku z tych nowych funkcji.

Aktualizacja skryptów na wykresie

Kiedy wprowadzasz zmiany w kodzie skryptu, który jest już załadowany na wykresie, możesz teraz użyć opcji „Aktualizuj na wykresie” zamiast „Zapisz”. Dzięki temu wersja skryptu na wykresie może zaktualizować się o nowy kod, zwiększając tylko jego wersję pomocniczą (wersja 26.0 zmieni się w 26.1) i zachowując wartości na kartach „Ustawienia” skryptu.

Funkcjonalność „Aktualizuj na wykresie” jest realizowana jako przełącznik za pomocą przycisku „Dodaj do wykresu”. Aby ją włączyć, wybierz „Aktualizuj na wykresie” z rozwijanego menu dostępnego obok przycisku „Dodaj do wykresu”. Wybór przełącznika określa, co zrobi Edytor, gdy użyjesz skrótu Ctrl+Enter/Cmd+Enter.

Przed użyciem opcji „Aktualizuj na wykresie” Twój skrypt musi znajdować się na wykresie, a jego kod musi zostać zmieniony.

Ulepszony wyświetlacz konsoli

Poprawiliśmy wyświetlanie ostrzeżeń i komunikatów o błędach w konsoli. Pokazują teraz czas i zawierają klikalny numer wiersza, który skupia się na źródle błędu w kodzie. Komunikaty są oznaczone kolorami: szary dla zmian stanu, żółty dla ostrzeżeń i czerwony dla błędów.

Ustawienia edytora

Nowe okno dialogowe „Ustawienia edytora” dostępne z menu „Więcej” (trzy kropki) daje większą kontrolę nad zachowaniem edytora.

Możesz teraz kontrolować:

  • Autouzupełnianie
  • Wyświetlanie minimapy po prawej stronie okna edytora
  • Wyświetlanie pionowej linijki przy znaku 80 znaków
  • Wskazówki wyświetlane podczas używania import.

To dopiero początek; będziemy dodawać tam więcej opcji.

Ulepszenia dotyczące pracy z importowanymi bibliotekami

Praca z bibliotekami stała się znacznie łatwiejsza — możesz teraz importować wiele popularnych i przydatnych bibliotek za pomocą jednego przycisku. Na razie działa to z następującymi bibliotekami:

  • TradingView/Strategy/3
  • PineCoders/VisibleChart/4
  • PineCoders/Time/3

Aby zaimportować dowolną z tych bibliotek, po prostu zacznij pisać ich nazwy, a ciąg importu zostanie dodany automatycznie:

Ponieważ biblioteki nie są ładowane natychmiast, dodano nowe wskazówki ułatwiające określenie stanu ładowania:

  • „loading…” – podczas ładowania biblioteki
  • „jako {LibraryName}”, jeśli nie określono niestandardowego aliasu — np. „jako VisibleChart” w powyższym przykładzie
  • W przypadku korzystania z niestandardowego aliasu podczas procesu ładowania będzie wyświetlany tylko komunikat „ładowanie…”

Aby włączyć podpowiedzi linii, przejdź do menu użytkownika i zaznacz odpowiednie pole:

Ponadto opis biblioteki można teraz zobaczyć po najechaniu kursorem na wiersz, w którym ta biblioteka jest importowana:

Nowa logika wcięcia

Naciśnięcie klawisza Enter na końcu wierszy zaczynających się od instrukcji wymagających wcięcia lokalnego bloku zapewni teraz wymagane wcięcie w następnym wierszu. Dotyczy to deklaracji nowych funkcji i typów, a także struktur warunkowych i pętli.

Mamy nadzieję, że te funkcje okażą się tak przydatne, jak sądzimy. Prosimy o przesyłanie nam swoich opinii i sugestii, abyśmy mogli uczynić platformę najlepszą z możliwych. Tworzymy TradingView dla Ciebie i zawsze chętnie wysłuchamy Twoich opinii.

Zespół TradingView

Look first Then leap

TradingView jest stworzony dla Ciebie. Upewnij się, że w pełni wykorzystujesz nasze niesamowite funkcje
Otwórz wykres