January 17, 2020
P&F Grafikleri için Bir Adım Geriden Oluşturma Seçeneği

Son birkaç aydır ekibimiz Nokta ve Şekil grafikleri kullanan yatırımcıları dinliyor. Ortak bir talep, özel bir adım geri oluşturma sürecine duyulan gereksinim yönünde oldu. Bugün, sizin için bunu eklediğimizi belirtmekten mutluluk duyuyoruz! Bunu kullanmak için grafik ayarlarına gidin, P&F stili, Ters Miktar = 1’i seçin ve yeni Bir Adım Geri Adım Oluşturma özelliğini etkinleştirin.

Bunun gibi bir özellik, Wyckoff grafik analiz yönteminin önemli bir bileşenidir ve P&F grafik uzmanlarının kalıpları daha net görmesine yardımcı olur. Şöyle çalışır: eğer fiyatı çizme sürecinde, fiyat açılır ve bir kutu boyutuna (1 de işaretlendiği gibi) göre değişirse ve daha sonra tekrar açılırsa ve en az bir kutu boyutuna (2 de işaretlendiği gibi) göre değişirse, yeni rakamlar bir sonraki hesaplanmaya kadar önceki şekil (1 ‘de işaretlendiği gibi) ile aynı sütunda yer alır. Sonrasında, bir adım geriden oluşturma özelliğiyle, X ve O sadece bir sütunda birleştirilebilir:

Bu yeni sürümün tüm P&F grafikçilerine yardımcı olacağını umuyoruz. Lütfen görüşlerinizi veya düşüncelerinizi paylaşarak ne düşündüğünüzü bize bildirin. Her zaman finans topluluğu için inşa ediyoruz!

Okuduğunuz için teşekkürler,

TradingView

The fastest way to follow markets

Launch Chart