April 6, 2020
Hesabınızı Nasıl Koruyabilirsiniz?

TradingView’da hesabınızı korumak için çok çalışıyoruz. Bununla birlikte, sadece bu kadar çok şey yapabileceğimizi ve güvenliğin en önemli adımlarının kullanıcı tarafından atılması gerektiğini hatırlamak önemlidir. TradingView hesabınızı olabildiğince güvenli hale getirmek için şu anda yapabileceğiniz birkaç ipucu:

  • Tüm siteler ve uygulamalar için tek bir şifre kullanmayın. Bunu yaparsanız, bir sitedeki güvenlik ihlali, kullandığınız tüm siteler ve uygulamalar için bir ihlal anlamına gelebilir. Hackerların çeşitli hesaplarınıza erişmesini sağlar ve bu kolayca önlenebilir. Tüm şifrelerinizi hatırlamak için karıştırmanıza gerek yoktur. Parola yöneticilerini web tarayıcınız, işletim sistemleriniz ve / veya özel bir uygulama veya hizmet aracılığıyla kullanabilirsiniz.
  • Güçlü parolalar kullanın. Potansiyel bilgisayar korsanları ve diğer bilgisayarlar için şifrenizin tahmin edilmesi zor olmalıdır. 12 karakter ve daha uzun rastgele oluşturulmuş bir şifre kullanmanızı öneririz. Bir şifre yöneticisi kullanıyorsanız, bu çok basit olabilir. Yeni bir şifre düşünürken, lütfen uzunluğun özel karakterlerden (yani @, #,!, /, <,?,%) Daha önemli olduğunu unutmayın. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki kurnaz çizgi romana bakın:

Image by Randall Munroe

  • İhlalleri kontrol edin. Hesabınızın yaygın olarak kullanılan herhangi bir web sitesi veya hizmet tarafından ihlal edilip edilmediğini ve / veya hesabınıza sızılıp sızılmadığını kontrol edin. Google Chrome’da Tahminli Kimlik Avı Koruması’nı kullanabilir veya Firefox Monitor‘ü veya com‘u deneyebilirsiniz. Hesabınızın / e-postanızın ve / veya şifrenizin ihlal edildiğini öğrenir öğrenmez şifrenizi hemen değiştirin.
  • Üçüncü taraf hizmetleri kullanmaktan kaçının. Üçüncü taraf web sitesi hizmetlerinde ve / veya uygulamalarında kimlik doğrulaması için asla TradingView hesabı giriş bilgilerinizi girmeyin.
  • URL’yi kontrol edin. Her zaman Web sayfasının URL’si için adres çubuğunu kontrol edin. Web sitemiz yalnızca tradingview.com ve uk.tradingview.com gibi alt alan adlarında barındırılmaktadır. Görüntülenen web sitesi URL’si değilse hemen çıkın ve bilgilerinizin korunduğundan emin olun.
  • Bizim uygulamamızı kullanın. Veri ihlallerini önlemek için resmi TradingView uygulamasını kullanın. Mobil uygulamamız Android için Google Play’de ve iOS için App Store’da yer almaktadır.
  • Güvenilirliği tercih edin. Verilerinizi korumak için güvenilir anti-malware çözümleri (anti-virüs yazılımı olarak da bilinir) kullanın.
  • Dolandırıcılığa düşmeyinBurada TradingView hesabınızı nasıl kurtaracağınızla ilgili talimatları bulabilirsiniz.

Bu kılavuzun hesabınızın güvenliğini sağlamanıza yardımcı olmasını ve her bir tavsiyeyi ciddiye almanızı umuyoruz. Güvenliğiniz bizim için önemlidir. Bunu okumaktan da yarar sağlayabilecek birini tanıyorsanız, yardımcı olacağını düşünüyorsanız lütfen onlara göndermeyi düşünün.

Okuduğunuz için teşekkürler,

TradingView Güvenlik Ekibi

Piyasaları takip etmenin en hızlı yolu

Grafiği Açın