February 2, 2021
TradingView Artık Daha Güvenli

Kullanıcıların güvenliği, TradingView için her zaman en önemli öncelik olmuştur. Tüm platform ürünlerimiz için güvenlik düzeylerini iyileştirmek için sürekli çalışıyoruz. Bu iyileştirmelerden bazıları, sorunsuz web sitesi performansı ve kişisel verilerin korunması şeklinde göründüklerinden, kullanıcılarımız tarafından fark edilmez. Bugün size TradingView’i daha da güvenli hale getiren son gelişmelerden biraz bahsetmek istiyoruz.

Bağlantınızı korumak için güncel teknolojiler

2020’nin sonundan itibaren korumalı bağlantımızı (HTTPS) revize ettik ve tüm eski ve güvenli olmayan şifrelemeleri sunuculardan çıkardık. Bu bize SSL test web sitesinde (A+) kazandırdı.

Güvenlik denetçileri ile ortaklık

Platformdaki olası güvenlik açıklarını ortadan kaldırmak için hem güvenlik alanındaki profesyonellerle hem de serbest çalışan bilgisayar korsanlarıyla ortaklık bağlantıları kuruyoruz. Güvenlik uzmanı mısınız? Öyleyse, TradingView Hata Ödül Programımıza katılın.

Güvenilir komut dosyaları

2 Şubat 2021’den itibaren TradingView’de İçerik Güvenliği Politikası’nı (CSP) istikrarlı bir şekilde uygulamayı planlıyoruz. CSP, güvenilir olmayan kaynaklardan gelen komut dosyalarını yasaklayan bir güvenlik önlemidir. Bu, bilgisayar korsanlarının verileri çalma veya kullanıcıların hesaplarına veya hesaplarından fark edilmeden istenmeyen herhangi bir şey yapma fırsatını önemli ölçüde azaltacaktır.

Hesap koruması

Hesabınızın korunmasının çok önemli olduğunu hatırlatmak isteriz, bu nedenle lütfen güçlü şifreler kullanın ve 2 faktörlü kimlik doğrulamayı açın. Hesap güvenliği hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Piyasaları takip etmenin en hızlı yolu

Grafiği Açın