Dźwignia finansowa dla strategii

May 26, 2021

Udoskonaliliśmy nasz silnik testowania strategii i uczyniliśmy go jeszcze bardziej realistycznym.

Dotychczas nasze strategie mogły otwierać pozycje wielokrotnie większe niż dostępna wielkość konta, co mogło prowadzić do nierealistycznych zysków.

Dzisiaj dodaliśmy do strategii mechanizm dźwigni, który pomoże rozwiązać ten problem.

Jak to działa?

Kiedy otwierasz dowolną pozycję, obliczany jest depozyt zabezpieczający wymagany do jej utrzymania. Jeśli nie ma wystarczającej ilości środków, następuje wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, a następnie wymuszone zamknięcie części lub wszystkich pozycji za pomocą zlecenia typu Market, aby wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego były spełnione. Więcej szczegółowych informacji na temat sposobu obliczania depozytu zabezpieczającego można znaleźć w naszej Instrukcji Obsługi.

Możesz samodzielnie dostosować depozyt zabezpieczający dla krótkich i długich pozycji. W tym celu do funkcji strategy dodawane są parametry margin_long oraz margin_short, które przyjmują wartości nieujemne. Można również zmienić te wartości w ustawieniach strategii.

Domyślnie dla nowych strategii parametry margin_long oraz margin_short wynoszą 100%. Dla strategii, które zostały napisane przed dodaniem funkcjonalności margin, domyślne wartości dla margin_long oraz margin_short wynoszą 0.

Możesz również sprawdzić liczbę wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego w Testerze Strategii. Aby to zrobić, otwórz zakładkę Podsumowanie i znajdź pole Margin Calls.

Jako przykład użyjmy strategii RSI dla tickera BITSTAMP:BTCUSD z 1-godzinnym interwałem.

Jeśli parametr margin_short wynosi 0, to przy gwałtownym wzroście ceny 2 kwietnia, krótka pozycja otwarta 27 marca zostanie zamknięta dopiero 11 kwietnia.

Jeśli jednak ustawimy parametr margin_short na 20%, to kiedy cena wzrośnie 2 kwietnia, pojawi się Margin Call i pozycja zostanie częściowo zamknięta.

Zwróć uwagę, że dźwignia w strategiach będzie działać tylko w Pine Script v4.

Jeśli chcesz wiedzieć o aktualizacjach Pine, gdy tylko się pojawią, sprawdzaj sekcję Informacje o Wersji w naszej Instrukcji Obsługi Pine. Konto PineCoders przekazuje również wiadomości o aktualizacjach w swoim kanale Squawk Box Telegram, na Twitterze i na publicznym czacie Pine Script na TradingView.

Mamy nadzieję, że nowe funkcje okażą się dla Ciebie przydatne. Jak zwykle czekamy na Twoje opinie i sugestie dotyczące kolejnych usprawnień. Tworzymy TradingView dla Ciebie i cieszymy się, gdy do nas piszesz.

Look first Then leap

TradingView jest stworzony dla Ciebie. Upewnij się, że w pełni wykorzystujesz nasze niesamowite funkcje
Otwórz wykres