May 6, 2020

Hafif Grafikler 2.0 Duyurusu

TradingView ekibi Hafif Grafikler 2.0’ı piyasaya sürmekten heyecan duyuyor. Mükemmel piksel oluşturma, zaman ölçeği iyileştirmeleri, API geliştirmeleri ve daha fazlasını ekledik. Bu yayında, bu güncellemelerin her birinde size yol göstereceğiz.

Mükemmel piksel oluşturma

Tüm Hafif Grafikler artık en yüksek çözünürlüklerinde görünecek ve endüstri lideri hızlarda görüntülenecektir. Artık herhangi bir manuel yumuşatma gerçekleştirmeniz gerekmeyecek ve aşağıdaki geliştirmeler dahil olmak üzere çözünürlükler dinamik olacaktır:

  • Herhangi bir ekran çözünürlüğünde veya tarayıcı yakınlaştırmasında (% 100 veya% 300 olsun), grafikler düzgünleşmez ve aynı koordinattaki çizgiler aynı pikselde olur;
  • Bir tarayıcıda yakınlaştırma seviyesi değiştiğinde, grafik yenilemeye gerek kalmadan uygun yerinde kalır; ve
  • Tüm grafik öğeleri ile birlikte ayarlanacak ve otomatik olarak piksel alanına sığacaktır.

Aşağıdaki görüntülerden önce ve sonra mükemmel pikseller oluşturmanın etkisini gösterir:

Zaman ölçeği iyileştirmeleri

Bir grafiği nasıl yakınlaştırıp uzaklaştırabileceğiniz konusunda bazı iyileştirmeler yaptık. Artık grafikte en az 2 çubuk görene kadar kaydırma veya yakınlaştırma yapabilirsiniz. En az iki işlem çubuğunu görmek için yakınlaştırma yaparken nasıl görüneceği aşağıda açıklanmıştır:

HandleScroll ve handleScale seçenekleri için API geliştirmeleri

Önceden, sürüm 1.0’da, kullanılabilir kaydırma ve yakınlaştırma seçeneklerini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için, tüm seçenekleri birer birer listelemek zorunda kaldınız, bu da biraz rahatsız ediciydi. Bunu kolaylaştırmak için şu yola koyulduk.

Hafif Grafikler 2.0’da, her isteği listelemeden handleScroll ve handleScale öğelerini true veya false olarak ayarlayabilirsiniz. Bu hızlı düzeltme, tüm kaydırma ve yakınlaştırma seçeneklerini etkin bir şekilde açıp kapatmanızı sağlar.

Yeni tarih biçimleri

Yatırımcıların ve günlük al/satçıların grafiklerindeki tarih ve saatleri her zaman görmeleri önemlidir. Hafif Grafikler 2.0’da, grafikte görüntülemek için 19 yeni tarih biçimi ekledik.

Endeksin son fiyat satırını görüntülemek için yeni seçenek

Hafif Grafiklerin önceki sürümünde, serinin fiyat satırı, görünür olmasa bile serinin son çubuğunun değerine her zaman karşılık gelirdi. Bunu düzeltmek istedik ve Lightweight Charts 2.0’da artık son görünür çubuğun çizgisini görebilirsiniz:

Topluluğa özel teşekkürler!

TradingView yatırımcılar, işlem yapanlar ve hatta programcılardan oluşan bir topluluktur. Bu sürümde yardımcı olan tüm katılımcılarımıza teşekkür etmek istiyoruz:

Andree Yosua;

kpaape;

Matt Conway.

Size gösterecek daha çok şeyimiz var

Bu yayında, yalnızca Hafif Grafikler 2.0’daki yeniliklerin yüzeyini çiziyoruz. Değişikliklerin tam listesini görmek için lütfen Github notlarımızı buradan kontrol edin. Hafif Grafiklerin size nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Grafik Kitaplığımızı ziyaret edin.

Bu güncellemeyi beğeneceğinizi umuyoruz. Her zaman olduğu gibi, lütfen yorumlarınızı, önerilerinizi ve geri bildirimlerinizi göndermeye devam edin. Sizin için inşa etmek bizim için bir zevktir.

Look first / Then leap

Grafiği Açın