Ocak 30, 2018

Işıklar, Kamera, Motor! Video Fikirleri artık tüm üyelerimizin hizmetinde.

Aktif üyelerimiz muhtemelen farketmiştir, fikirler sayfası artık videolar da içeriyor. Bu özellik belirli sayıda üyemize açıktı çünkü kapalı bir beta testi yapılıyordu. Bu özelliği tüm üyelerimize açtığımızı duyurmaktan mutluyuz. Farklı varlık sınıflarındaki fikir ve düşüncelerinizi, teknik göstergeleri veya aklınıza gelen herhangi birşeyi kısa bir video ile artık paylaşabilirsiniz. Kurallarımıza halen uymanız gerektiğini aklınızda bulundurun zira video fikirleri de diğer fikirlerle aynı şekilde değerlendirilmektedir.

Başlamak için ihtiyacınız sadece bir kamera ve mikrofon. Ayrıca Google Chrome veya Mozilla Firefox tarayıcılarından birine de ihtiyacınız olacak zira ekran kaydetme özelliği şimdilik sadece bunlar tarafından destekleniyor.

Eğer Chrome kullanıyorsanız, lütfen ekranı kaydetmenizi sağlayacak özel TradingView eklentisini yükleyin. Bir video kaydetmek için grafik sayfasına gidin ve Oynat düğmesine tıklatın.

3ffae25305

Tarayıcınız kamera ve mikrofona erişim izni talep edecektir. Kaydettiğiniz video fikrinin video ve ses kalitesi ile ilgili TradingView’in herhangi bir kontrolü olmadığını bilmelisiniz. Kalite, kullandığınız kamera ve mikrofonun ayalarına bağlıdır, bu nedenle bir kayıt öncesi kalite testi yapmanızı önemle hatırlatırız. Göndermeksizin bir test videosu çekebilirsiniz.

Tarayıcınıza kamera ve mikrofon erişim hakkı verdikten sonra video kaydınızda kullanılacak bir ekran seçmelisiniz. Ekranı seçtikten sonra 3 saniyelik bir geri sayım göreceksiniz.

3a5370b04ddb294b14aa6de32b22d708-1

Kayıt esnasında kamera ve mikrofonu açıp kapatabileceğinizi aklınızda bulundurun. Kamera varsayılan olarak herzaman kapalı konumdadır.

2af50ba2c4

Video fikir sürenizin uzunluğu 10 dakikadan fazla olamaz. Zaman limitine ulaştığında kayıt duracaktır. Zamanın dolmakta olduğunu hatırlatacak bir geri sayım sizi uyaracaktır.

ccbb73b07a66a6c5e8b8a937e5a4b483

Durdur & Yayınla düğmesine basmanız ya da sürenin dolmuş olmasından bağımsız olarak ne kaydettiğinizi görmenizi sağlayacak bir iletişim kutusu göreceksiniz. Videonuz yüklenirken sonuna kadar beklemeniz gerekmektedir. Yayınlamaya Devam Et düğmesine tıklatarak işleme devam edin.

ce29590cc2

Sonraki aşamalar diğer fikir yayınlarında olduğuna gibidir – basitçe tüm gerekli alanları doldurun ve video fikrinizin platformumuzda görünmesini bekleyin.

Son olarak, video fikirlerinizi kendiniz için bir faydaya çevirme şansınız da mevcut. En çok izlenen videoların yayıncılarının bizimle temasa geçmelerini istiyoruz. Video fikirlerinizi kullanarak sizinle birlikte bir eğitim kursu oluşturup Eğitim Bölümümüze ekleyebiliriz.

Umut ediyoruz ki bu yeni formatı kullanarak fikirlerinizi paylaşmaktan ve kaliteli içerikler üreterek platformumuzu zenginleştirmekten hoşlanırsınız. Her zaman olduğu gibi, geri bildirimleriniz bizim için oldukça değerlidir. Düzenli olarak yeni özellikler eklemeye devam ederken bizi takip etmeye devam edin.