August 12, 2019
Dolandırıcılık uyarısı!

TradingView’in resmi temsilcileri gibi davranan dolandırıcılardan gelen telefon görüşmeleri hakkında birçok rapor aldık. İnsanları yanlış yönlendirmeye ve yatırım yapmayı ya da diğer ürünleri satmayı teklif ediyorlar.

TradingView, müşterilerle telefonla iletişim kurmaz ve hizmet sunmaz. Tüm teknik destek doğrudan site üzerinden biletler aracılığıyla gerçekleştirilir ve TradingView tarafından, herhangi bir zamanda, şimdi veya geçmişten bu yana herhangi bir zamanda gerçekleştirilen telefon üzerinden satış YOKTUR. TradingView’den ulaşan ve sözde talepte bulunan şahıslar firmamızla ilişkili DEĞİLDİR ve firmamız tarafından dolandırıcılık ve sahtekarlık olarak kabul edilir. Sahte telefon görüşmeleri ve teklifleri alırsanız lütfen dikkatli olun – kişisel bilgilerinizi asla vermeyin ve TradingView’in bir aracı kurum olmadığını ve müşterilere sattığımız tek ürünün aylık ve yıllık fiyatlandırma sayfasında görünebilecek plan abonelikleri olduğunu unutmayın. SADECE doğrudan site üzerinden satın alınabilir.

Bildiğimiz kadarıyla, bu tür aramaları alan çoğu insan hiç TradingView kullanıcısı dahi olmamış. Bunun bizim tarafımızdaki veri sızıntısı ile hiçbir ilgisi yok, hiçbir zaman olmadı, ve bu dolandırıcıların telefon numaralarını nereden aldığını henüz bulamadık. Bu dolandırıcılığı sona erdirmek için çeşitli yerel yetki bölgelerinde ilgili makamlarla mümkün olduğunca çalışıyoruz. Bu dolandırıcılarla ilgili toplayabileceğiniz ve sağlayabileceğiniz herhangi bir bilgi yararlıdır – telefon numaraları, isimler, tarihler, notlar ve çağrı kayıtları, sorumlu olanları uygun yasal işlemlere getirmek ve bu saldırıları durdurmak için yardımcı olabilir. Lütfen tüm materyalleri geçerli yerel emniyet makamlarına iletin. Ayrıca raporları security@tradingview.com adresine göndererek  kayıt altına alınmalarını sağlayın. TradingView’da hesabınız varsa lütfen kullanıcı adınızı belirtin.

Anlayışınız için teşekkürler.

Piyasaları takip etmenin en hızlı yolu

Grafiği Açın