October 29, 2020
Pine Script się rozprzestrzenia

Rekordowa liczba traderów wybiera Pine Script do tworzenia swoich wskaźników i strategii, czyniąc go standardem w branży. Dowodem na to jest fakt, że w naszej Bibliotece Publicznej znajduje się obecnie ponad 100 000 darmowych i płatnych skryptów używanych codziennie przez miliony traderów.

Skrypty Pine, które działają w naszej infrastrukturze, są szybkie i wszechobecne. Każde urządzenie z przeglądarką – komputer, tablet lub telefon, może wyświetlać wykresy pokazujące wskaźniki, strategie i alerty na naszych setkach serwerów w dwunastu lokalizacjach geograficznych. TradingView przetwarza:

  • 5 milionów skryptów zastosowanych na wykresach w danym momencie.
  • 1,5 miliona alertów po stronie serwera, aktywnych 24 godziny na dobę.
  • 120 milionów aktualizacji na minutę, na ponad 600 000 instrumentach finansowych.

Zaczynając od skromnych początków siedem lat temu, Pine stał się dojrzałym i kompletnym językiem programowania. Mimo tego łatwo się go nauczyć nawet tym, którzy są nowicjuszami w świecie programowania i tworzenia wskaźników i strategii. Rozmawialiśmy i współpracowaliśmy z różnymi programistami, aby ulepszyć każdą z czterech wersji języka. Niewiele języków programowania rozwinęło się tak bardzo w tak krótkim czasie, ale my nie zamierzamy się zatrzymywać.

W przyszłości będziemy nadal wspierać wszystkich traderów, którzy wybrali Pine i dostarczać nowe funkcje, aby rozszerzyć możliwości, jakie ten język oferuje programistom i milionom użytkowników. Pine Script się rozwija, a nauka języka nigdy nie przynosiła tak wielu korzyści.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy odegrali choćby małą rolę w rozwoju TradingView i Pine. Prosimy o dalszą pomoc w kształtowaniu naszej przyszłości poprzez przesyłanie opinii dotyczących przyszłych ulepszeń.

Najszybszy sposób na śledzenie rynków

Otwórz wykres