January 17, 2020
Nowy sposób rysowania Wykresów Punktowo-Symbolicznych

W ciągu ostatnich kilku miesięcy nasz zespół rozmawiał z traderami, którzy korzystają z wykresów punktowo-symbolicznych. Jednym z powszechnych postulatów było zapotrzebowanie na łączenie pojedynczych segmentów z poprzednim słupkiem (One step back building). Dzisiaj z radością informujemy, że ta opcja została dodana! Aby z niej skorzystać, przejdź do ustawień wykresu, wybierz wykres punktowo-symboliczny, a następnie w ustawieniach wykresu ustaw Wartość Odwrócenia = 1, i włącz nową funkcję Scal pojedyncze segmenty z poprzednim słupkiem (One Step Back Building).

Ta funkcja jest ważnym elementem analizy wykresu Wyckoffa i pomaga traderom rozpoznawać sygnały i formacje. Działa to następująco: jeżeli w trakcie kreślenia wykresu cena odwraca się i zmienia o jedną kratkę (1), a następnie ponownie odwraca się i zmienia o co najmniej 1 kratkę (2), to nowe symbole są pokazywane w tej samej kolumnie co poprzedni symbol, aż do następnego ruchu. Teraz dzięki funkcji Scal pojedyncze segmenty z poprzednim słupkiem (One Step Back Building), symbole X i O mogą występować w tej samej kolumnie:

Mamy nadzieję, że ta aktualizacja pomoże wszystkim traderom korzystającym z wykresów punktowo-symbolicznych. Podziel się z nami swoimi uwagami i przemyśleniami. Zawsze pracujemy dla społeczności traderskiej!

Dziękujemy za uwagę,

TradingView

The fastest way to follow markets

Launch Chart