January 11, 2021

2020: Duży krok do przodu dla Pine i wskaźników

Użytkownicy TradingView mają do wyboru więcej wskaźników i strategii napisanych w Pine niż kiedykolwiek wcześniej. Są ku temu dwa powody:

 1. Stale przesyłacie nam swoje sugestie dotyczące ulepszeń.
 2. Nasi założyciele i liderzy zespołów Was posłuchali, a nasi programiści ciężko pracują, aby nieustannie wprowadzać duże i małe ulepszenia, o które prosiliście.

Ulepszenia dla traderów

Razem możemy przenosić góry, ale w codziennej pracy łatwo zapomnieć, jak wiele osiągamy. Oto spojrzenie na najważniejsze ulepszenia wskaźników i strategii, które wprowadziliśmy dla traderów w 2020 roku:

Ulepszenia Skryptu Pine

Użytkownicy TradingView używający wskaźników i strategii pośrednio korzystają z ulepszeń, które wprowadzamy do naszego języka programowania Pine, ponieważ pozwalają one naszym programistom na dostarczanie im bardziej wydajnych skryptów.

Oto najważniejsze ulepszenia, jakie wprowadziliśmy do języka Pine w 2020 roku:

Coraz więcej traderów wyraża zapotrzebowanie na bardziej elastyczne alerty. Coraz więcej traderów chce również mieć możliwość filtrowania rynków za pomocą skryptów Pine oraz pracy z danymi wolumenu w bardziej kreatywny sposób. Są to obszary, na których zamierzamy się skupić, jednocześnie poprawiając jakość i różnorodność sposobów, w jakie programiści mogą kontrolować dane wejściowe i elementy wizualne swoich skryptów.

Rozwijamy Pine dla Ciebie, starając się sprostać wyzwaniu zaprojektowania języka tak, aby był łatwy do nauczenia się dla traderów, którzy dopiero uczą się programowania oraz wystarczająco mocny dla doświadczonych programistów.

Pozdrawiamy naszych programistów Pine

TradingView ma oczywiście wiele wbudowanych wskaźników, ale zakres i ilość wskaźników napisanych przez naszą niesamowitą społeczność kreatywnych i hojnych programistów w Pine przyćmiewa wszystko, co moglibyśmy napisać samodzielnie.

Oto tylko kilka z najpopularniejszych skryptów 2020 roku używanych przez traderów:

SuperTrend autorstwa KivancOzbilgic

Divergence for many indicator v3 oraz Pivot Point Supertrend autorstwa LonesomeTheBlue

Divergence Indicator (any oscillator) autorstwa yatrader2

[RS]ZigZag Multiple Methods – Forecast – patterns – labels autorstwa RicardoSantos

Jeśli jeszcze nie znasz naszych Czarodziejów Pine, koniecznie spójrz na ich pracę. To są autorzy skryptów, którzy wnieśli największy wkład w rozwój naszej platformy.

W miarę jak TradingView staje się standardem w światowej społeczności traderów i inwestorów, coraz więcej autorów skryptów dołącza do platformy, a kilka wschodzących gwiazd plasuje się wśród najlepszych: KivancOzbilgic, LonesomeTheBlue, rumpypumpydumpy, dgtrd, BigBitsIO, EvoCrypto, yatrader2, john_everist, theheirophant, balipour, capissimo, RedKTrader i wielu innych.

Wielu z naszych najlepszych programistów Pine oraz zaawansowanych użytkowników platformy należy do grupy Pinecoders. Pośród wielu różnych zadań, prowadzą konto moderatora PineCoders, z którego moderują skrypty, wybierają skrypty do sekcji Wybór Redakcji, publikują materiały edukacyjne dotyczące skryptu Pine oraz odpowiadają na pytania dotyczące Pine na forach publicznych.

Ściśle współpracujemy z PineCoders, aby wybierać, projektować i nadawać priorytety sugestiom użytkowników, które później stają się nowymi funkcjami na TradingView. Wielu członków grupy PineCoders poświęca znaczną część swojego czasu na ulepszanie platformy i zarządzanie żywą społecznością programistów Pine na TradingView. Pracują za kulisami i rzadko chwalą się swoją pracą, dlatego zrobimy to za nich:

 • RicardoSantos należy do kierownictwa grupy PineCoders. Poza tym, że jest Maestro, ponieważ jest najbardziej kreatywnym i płodnym autorem platformy, jest traderem z wieloletnim doświadczeniem, który pomaga również w projektowaniu nowych funkcji i pomaga w wyborze skryptów do sekcji Wybór Redakcji. Oprócz tego jest także jednym z głównych współpracowników grupy beta testerów. Podczas gdy on sam uważa się za zwykłego faceta, kiedy Maestro mówi, inni słuchają.
 • scarf jest współzałożycielem PineCoders i częścią jego zespołu kierowniczego. Doświadczony trader, który handluje z dowolnego miejsca na świecie w dowolnym momencie. Człowiek ten posiada encyklopedyczną wiedzę na temat wskaźników, książek o tradingu i metodologii.
 • allanster należy do zespołu kierowniczego. Jest jednym z mędrców czuwających nad niezależną grupą Pinescripters Telegram. allanster zna się na wskaźnikach, jest skrupulatnym programistą, a życie staje się lepsze, gdy uświetnia grupę swoim błyskotliwym humorem.
 • e2e4mfck również należy do zespołu kierowniczego. Jest jednym z ważnych współautorów praktyk moderowania skryptów i pomaga w zbieraniu sugestii użytkowników. Publikuje nieskazitelnie czysty kod Pine.
 • midtownsk8rguy ma duży udział w projektowaniu wielu nowych funkcji na platformie. Jest fanem Ehlersa i publikuje skrypty w stylu quant, które wykraczają poza granice wizualizacji Pine.
 • Peter_O, Duyck, Jos z Kodify, mortdiggidy, Daveatt, DonovanWall, LonesomeTheBlue oraz bmastien znają platformę na wylot i są regularnymi współtwórcami nowych funkcji, raportów błędów i beta testów. Wielu z nich odpowiada również na pytania użytkowników na forach publicznych.
 • everget wraz z Maestro odegrał kluczową rolę we wczesnych pracach nad uruchomieniem PineCoders. Oprócz publikowania nieskazitelnego i kreatywnego kodu Pine, ma oko do nowych funkcji i zawsze jest gotowy do pomocy w infrastrukturze PineCoders. On i Maestro pomogli również stworzyć Pine Script Coding Conventions, które teraz przyjęliśmy w naszej własnej dokumentacji Pine.
 • alexgrover napisał przewodnik Digital Signal Processing in Pine, publikuje skrypty, aby pomóc programistom na koncie PineCoders i bierze udział w projektowaniu nowych funkcji.
 • Wielu innych PineCoderów jest naszymi oczami i uszami na platformie i pomaga nam w utrzymaniu płynnego działania na miejscu.
 • LucF jest liderem PineCoders. Nadzoruje projekty PineCoders, publikuje większość materiałów edukacyjnych na koncie PineCoders i na stronie pinecoders.com oraz współpracuje z naszymi pozostałymi zespołami.

Dopóki będziecie nam mówić, jakie ulepszenia chcielibyście zobaczyć na platformie, nie ma końca tego, co możemy razem osiągnąć. Przesyłajcie nam swoje pomysły!

Look first / Then leap

Otwórz wykres